ROZBOR VODY NAPOVÍ, JESTLI JE ZDRAVÁ A VHODNÁ PRO VLASY

Články o vodě / ROZBOR VODY NAPOVÍ

napsali o nas článek

Voda ovlivňuje naše zdraví a krásu. Její kvalita – zejména tvrdost – má vliv i na vzhled našich vlasů . Nechte si udělat rozbor vody! 

Přestože se kosmetický průmysl předhání přesvědčit nás o tom, že právě jeho konkrétní výrobek je ten nejlepší pro naši pleť či vlasy, že právě díky němu nezestárneme a naopak omládneme, tím nejdůležitějším je zcela obyčejná voda. Avšak musí jít o vodu, která svoji kvalitou dokáže naší kráse a samozřejmě i našemu zdraví prospívat. Víte jaká voda teče z kohoutku vám?

Je jedno, jestli jste připojeni na obecný vodovod, nebo máte vlastní studnu. Kvalitu vodu rozhodně nemusíte mít v pořádku. Rozdíly bývají i v kvalitě studené a teplé vody. Tuto vodu pijeme, vaříme v ní, koupeme se v ní nebo si v ní myjeme vlasy, a tak ovlivňuje naše zdraví a krásu mnohem více, než si vůbec běžně uvědomujeme. Jediné, co napoví, jak je na tom právě vaše voda, je rozbor vody.

Náš organismus, pleť i vlasy potřebují zdravou vodu. Udělejte si rozbor vody a v případě nedostatků hledejte řešení, jak vodu upravit.

Náš organismus, pleť i vlasy potřebují zdravou vodu. Udělejte si rozbor vody a v případě nedostatků hledejte řešení, jak vodu upravit.

Takzvaná kohoutková bývá obvykle kvalitnější nebo stejně kvalitní, jako voda v PET lahvích, o jejíž dokonalosti nás přesvědčují reklamy. Jenomže jste si jistí, že i ta vaše je dobrá? První příznaky, že je s vodou něco v nepořádku, jsou její špatná chuť a zápach. Může být přechlorovaná nebo naopak obsahovat složky, které do zdravé a čerstvé vody nepatří. Pokud obsahuje pesticidní látky, karcinogeny, zbytky léků nebo dokonce drog, dokáže nám i zcela zásadně škodit. Stejně tak, jako různé bakterie. Zatímco mytí pleti v kvalitní vodě prospívá rozhodně více, než její ošetřování přechemizovanými pleťovými vodami, nezdravá voda nám může způsobovat vyrážky, alergie i obecné zhoršování kvality pleti. 

Pro krásu je důležitá rovněž správná tvrdost vodyTvrdá voda negativně ovlivňuje kvalitu vlasů. Vlasy jsou příliš suché, nepoddajné a v důsledku častého mytí vlasů v této vodě se dokonce lámou. Zvyšuje se nám rovněž spotřeba šamponu. Ten v tvrdé vodě nepění, takže jej podvědomě aplikujeme ve větším množství, což se projeví na financích i na tom, že vlasy zatěžujeme zbytečně velkým množství chemie ze šamponu.

 

 

http://www.vlasyaucesy.cz/rozbor-vody-napovi-jestli-je-zdrava-a-vhodna-pro-vlasy-79812/#.Vwz3c7SPXUo



Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou



 • 4. 10. 2018

  Mikroplasty v pitné vodě zůstávají i po úpravě, zjistili vědci

  Drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod, nedokážou úpravny pitné vody zcela odstranit. 

  Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR, kteří mikroplasty našli ve vzorcích ze tří úpraven.

 • 17. 9. 2018

  Co vše je třeba při vyřizování studny

  Vyřídit novou vrtanou studnu je administrativně náročné. Obíhání úřadů ale za poplatek zajistí i studnaři. V přehledném souhrnu, kterým zahajujeme krátký seriál, si přečtěte, co všechno vyžaduje povolení.

 • 23. 8. 2018

  Na Měsíci je voda.

  Na povrchu Měsíce je definitivně potvrzena přítomnost zmrzlé vody. Informuje o tom na svém webu americká vesmírná agentura NASA, podle níž vědci přímo vypozorovali jednoznačné důkazy ledu na obou pólech družice Země. Předchozí výzkumy prokázaly pouze přítomnost vody pod povrchem, její zásoba na povrchu však jistá nebyla.