Velké nezávislé testy kohoutkové vody z celé ČR

Velké nezávislé testy kohoutkové vody z celé ČR

 

Internetová televize Stream.cz zveřejnila nový díl pořadu A DOST! Tentokrát se věnovala kvalitě kohoutkové vody. Můžete se podívat, k jakým závěrům Jan Tuna a jeho tým dospěl.

 

Absolutním vítězem se stala kohoutková voda z Mladé Boleslavi, která ve všech aspektech (mikrobiologie, chlor, dusičnany a dusitany, pesticidy, atd.) splňuje limity pro kojeneckou vodu. Ve výsledcích předčí i většinu testovaných balených vod. A to dokonce i některé, které jsou označované jako kojenecké. Hned za ní následuje kohoutková voda z Karlových Varů, která také splňuje naprostou většinu limitů stanovených pro vodu kojeneckou. V ní jsou ale oproti mladoboleslavské látky vznikající při chloraci (pětkrát nižší množství, než je povolený limit). Kojenecká voda by chlorována být neměla. Velmi dobře dopadla i voda z Liberce a z Plzně. Kohoutková voda je tedy na testovaných místech v České republice velmi dobrou volbou pro pitný režim.

 

Odebraná kohoutková voda zároveň nikde neobsahovala vyšší hodnoty chloru, ani vedlejších produktů chlorace, například chloroformu. Z hlediska obsahu dusičnanů a dusitanů dopadla úplně nejlépe kohoutková voda ve Zlíně. Ve čtyřech krajských městech kohoutková voda neobsahuje naprosto žádné pesticidy, ani jejich metabolity, které přitom nezávislé testy A DOST! objevily ve všech testovaných balených kojeneckých vodách. Naprostá většina testované vody z kohoutku v sobě neměla žádné zbytky zjišťovaných léčiv. Ani v jednom městě pak neobsahovala téměř žádný  nebezpečný radon, resp. jen zanedbatelné množství. „Pokud má někdy natočená voda mléčnou barvu, není to chlor, ale vzduch, který během chvíle vyprchá a voda je pak průzračná. Nejde tedy o nic škodlivého,“ dodává Jan Tuna, moderátor pořadu A DOST!.

 

 ZHLÉDNOUT VIDEO NA NAŠEM YOUTUBE KANÁLU

 

A DOST! Velké nezávislé testy kohoutkové vody. Co doopravdy obsahuje? 

ZDROJ: http://www.regionplzen.cz/zpravodajstvi/kohoutkova-voda-z-plzne-ma-vynikajici-kvalitu-prokazal-test-poradu-a-dost-142415/

ZDROJ: https://www.stream.cz/adost/10023202-velke-nezavisle-testy-kohoutkove-vody

ZDROJ: https://www.stream.cz/adost/10023438-bonus-testy-kohoutkove-vody-prehledne-kraj-po-krajiNapište nám


Souhlas se zpracováním osobních údajů dle zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou