Pitný režim ve školách  kancelářích

Dostatečný příjem tekutin je nezbytný v průběhu celého roku. V parných letních dnech je potřeba tekutin vyšší a nedodržování pitného režimu je pro organismus nebezpečnější. Obzvláště ve školách, kde se pohybuje větší množství lidí a u žáků je zvýšená duševní a fyzický námaha, je dostatečný přísun vody důležitý.

 

Na běžné pití je nejlepší čistá neslazená voda. Tato voda má přirozený obsah všech důležitých látek potřebných pro zdravý organismus a ničím tělo zbytečně nezatěžuje. Často vídáme ve školních chodbách stojany s pitnou vodou. Čistá voda je pro děti ideální tekutinou na zahnání žízně. I tam, kde je větší pohyb dospělých studentů je idální instalovat stojany s čistou pitnou vodou – díky správnému pitnému režimu si I dospělí účastníci jazykových kurzů udržují pozornost. Příkladem může být jazyková škola Ostrava, která na chodbách svých učeben instalovala dostatečné množsví stojanů s pitnou vodou pro své studenty.

 

Stojany na vodu v kancelářích

 Pracovníci v kancelářích jsou často vystavení nadměrnému teplu a slunečnímu záření – především v letních měsících. I když je stíní vhodně instalovaný kancelářský nábytek, je nezbytné, aby v pracovní době doplňovali dostatek tekutin. Pokud nelze instalovat sojan na pitnou vodu do jednotlivých kanceláří – třeba z důvodu většího množství kancelářského nábytku – je dobré tyto stojany na vodu umísti na chodbu, kudy chodí větší množství pracovníků. U těchto stojanů čast o vznikají neformální pracovní skupinky, které přirozeně řeší pracovní úkoly.

Tekutiny musí během celého roku doplňovat nejen žáci škol, ale také pracovníci v kancelářích. Dostatečný přísun tekutin udržuje pozornost a proslívá zdraví.Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou