Sledujte nás:

Filtr železa
a manganu

Železo je nežádoucí látkou ve vodě samozřejmě hned z několika důvodů.

Máte ve vodě železo a mangan ?

Jak to poznáte?

  • Voda má rezavý zákal nebo barvu do hněda
  • Chutná hořce
  • Železitý zápach
  • V potrubí, spotřebičích a armaturách zůstávají usazeniny

Jaká jsou nebezpečí vyšších hodnot?

  • Snížení účinnosti spotřebičů a dalších zařízení
  • Živná půda pro kolonie bakterií
  • Zvýšení nákladů na provoz a topení až úplné zničení zařízení, kterými voda protéká

železo Fe - 0,2 mg/l

mangan Mn - 0,05 mg/l

Limity vybraných pro pitnou vodu uvedené ve vyhlášce o pitné vodě 252/2004 Sb.

Naši odborníci radí

Přehrát video

Zbavíme vás železa a manganu ve vodě.

Neničte si zdraví ani spotřebiče.

Kdy je nutné filtr železa použít?

Železo je nežádoucí látkou ve vodě samozřejmě hned z několika důvodů. Pokud voda obsahuje více než 0,2 mg/l železa, poznáme to velice jednoduše, na téměř jakémkoli povrchu se objevují žluté až načervenalé skvrny.

Chuťově vysokou koncentraci železa poznáme, když přesáhne 0,8 mg/l, chuť vody začíná být kovová a voda může být i zakalená.

Montáže filtrací na železo

Montujeme filtrace na odstranění železa po celé České republice. Poradíme si i se složitějšími montážemi na těžko přístupných místech. Řešíme komplexně problematiku úpravy vody, od které ostatní dávají ruce pryč.

Servis filtrací na železo

Servis je základním kamenem pro správnou funkci filtračního zařízení. Pokud si jen koupíte filtraci a nebudete se o ni starat, dopadnete tak, jako byste nejezdili s automobilem do servisu a neměnili olej.

Filtrace bez servisu 100% přestane fungovat. Jsme na trhu od roku 2009 a servis provádíme pravidelně u více než 6000 zákazníků.

Kde se bere v pitné vodě mangan?

Ruku v ruce se železem jde také mangan, v přírodě se tyto dva prvky prakticky vždy vyskytují současně. Přítomnost manganu ve vodě poznáte podle výskytu mastných skvrn nebo nezaměnitelného černého zabarvení. Zdrojem těchto látek zpravidla bývají rudy, sedimenty a rovněž i průmyslová činnost.

Proč musí mangan z vody pryč?

Kov mění senzorické vlastnosti vody, přičemž za změnu vůně vody jsou zodpovědné bakterie a takováto voda pak v žádném případě není pitná a nedoporučuje se ji používat ani coby užitkovou. To platí i pro mangan, jeho vysoká koncentrace může způsobit například skvrny na vypraném prádle, jejichž odstranění je potom velmi obtížné.

To ovšem není vše. Železo sloučené s kyslíkem způsobí vznik oxidu železitého, a tím korozi armatur a potrubí. Takže může citelně poškodit bojlery a jiná zařízení. Abychom dokázali rozlišit, kdy už je železa ve vaší studni příliš, musíme provést rozbor vody. A co z něj vyčteme?

Přesahují-li hodnoty železa následující hranici:

  • pro pitnou a balenou vodu 200 μg/l
  • pro kojeneckou a pramenitou 300 μg/l
  • pro studniční až 500 μg/l

představuje už obsah železa ve vodě problém a je zapotřebí jej řešit.

Výroba filtrací na železo a mangan

Filtrace na železo a mangan si vyrábíme sami. Dovážíme si komponenty z celého světa, filtrace vyrábíme a kompletujeme dle rozboru vody na míru zákazníkům. Obvykle dovezeme komponenty k zákazníkovi a filtraci sestavujeme a plníme až na místě. Máte tím jistotu, že filtrace je dle úvodní analýzy a rozboru vody navržena ekonomicky a přesně tak, aby fungovala co nejlépe.

Nestane se vám, že filtrace je navržena a vyrobena někde mimo republiku, nejčastěji v Číně a je dodávána všem zákazníkům, bez ohledu na vstupní parametry a požadavky vás, zákazníka.

Další filtrace a úpravy vody