Tvrdá voda a projevy

tvrdá voda vodní kámenTVRDÁ VODA NIČÍ VAŠE DOMÁCÍ SPOTŘEBIČE

 

Vodní kámen je povlak, který se usazuje okolí tvrdé vody, kde je tvrdá voda zahřívaná a následně ochlazovaná. Vodní kámen je tvořen základní složkou uhličitanem vápenatým. Pokud je vodní kamen tvrdší, tím více se ho v tvoří a tím více pak poškozuje naše pračky, myčky a další spotřebiče jako jsou např. rychlovarné konvice. Po několika letech užívání tvrdé vody můžete tyto spotřebiče zcela zničit.

 

 

Kotelní kámen - projev tvrdé vody

Je to projev ze směsy minerálů, která se vylučuje ve formě pevného povlaku na stěnách nádoby, v níž dochází k varu tvrdé vody.  Projevuje se obzvláště u kotlů s otevřeným oběhem vody. Špatná tepelná vodivost snižuje účinnost kotle a brání nedostatečnému nebo nerovnoměrnému ochlazování kotlové stěny vodou. Nebrání se tím jejímu vyhřátí a hrozí prasknutí a následná exploze kotle. Havarijní stav se pak projevuje sníženou účinností ohřevu vody.

 

 

TVRDÁ VODA VÁM PŘIDĚLÁVÁ PRÁCI V DOMÁCNOSTI

 

Kvůli tvrdé vodě a povlaku, který se usazuje v oblasti kuchyní a koupelen musíte denně vynakládat úsilí a spousty času k úklidu. Chromové baterie, zrcadla a další prvky našich koupelen jsou stále znečištěné a vy tak musíte stále uklízet. Zbavte se těchto starostí s tvrdou vodou, spoustu chytrých zákazníků již tento problém díky změkčovačům vyřešilo.

 

 

TVRDÁ VODA ŠKODÍ VAŠEMU PRÁDLU I VAŠEMU ORGANISMU

 

Při praní je důležité užívání měkké vody, protože ta pak chrání oblečení a další textilie před vybělení, které tvrdá voda způsobuje, neztrácí také svoji barvu a pružnost, proto je důležité při praní brát ohled nejen na prací prášek, ale také na správnou vodu v domácnosti. O vlivu tvrdé vody na zdraví je nutné také podotknout, že je nevhodná k pití pro Vás i Vaše děti. Viděli už jste někdy rychlovarnou konvici, která byla pokryta bílým povlakem tak, že nešla ani umýt? Tak přesně takto se zanáší i váš organismus při pití tvrdé vody.

 

Změkčovače vody upravují vodu tak, aby byla perfektní pro vás i vaši domácnost.Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou • 4. 10. 2018

  Mikroplasty v pitné vodě zůstávají i po úpravě, zjistili vědci

  Drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod, nedokážou úpravny pitné vody zcela odstranit. 

  Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR, kteří mikroplasty našli ve vzorcích ze tří úpraven.

 • 17. 9. 2018

  Co vše je třeba při vyřizování studny

  Vyřídit novou vrtanou studnu je administrativně náročné. Obíhání úřadů ale za poplatek zajistí i studnaři. V přehledném souhrnu, kterým zahajujeme krátký seriál, si přečtěte, co všechno vyžaduje povolení.

 • 23. 8. 2018

  Na Měsíci je voda.

  Na povrchu Měsíce je definitivně potvrzena přítomnost zmrzlé vody. Informuje o tom na svém webu americká vesmírná agentura NASA, podle níž vědci přímo vypozorovali jednoznačné důkazy ledu na obou pólech družice Země. Předchozí výzkumy prokázaly pouze přítomnost vody pod povrchem, její zásoba na povrchu však jistá nebyla.