Tvrdá voda a projevy

tvrdá voda vodní kámenTVRDÁ VODA NIČÍ VAŠE DOMÁCÍ SPOTŘEBIČE

 

Vodní kámen je povlak, který se usazuje okolí tvrdé vody, kde je tvrdá voda zahřívaná a následně ochlazovaná. Vodní kámen je tvořen základní složkou uhličitanem vápenatým. Pokud je vodní kamen tvrdší, tím více se ho v tvoří a tím více pak poškozuje naše pračky, myčky a další spotřebiče jako jsou např. rychlovarné konvice. Po několika letech užívání tvrdé vody můžete tyto spotřebiče zcela zničit.

 

 

Kotelní kámen - projev tvrdé vody

Je to projev ze směsy minerálů, která se vylučuje ve formě pevného povlaku na stěnách nádoby, v níž dochází k varu tvrdé vody.  Projevuje se obzvláště u kotlů s otevřeným oběhem vody. Špatná tepelná vodivost snižuje účinnost kotle a brání nedostatečnému nebo nerovnoměrnému ochlazování kotlové stěny vodou. Nebrání se tím jejímu vyhřátí a hrozí prasknutí a následná exploze kotle. Havarijní stav se pak projevuje sníženou účinností ohřevu vody.

 

 

TVRDÁ VODA VÁM PŘIDĚLÁVÁ PRÁCI V DOMÁCNOSTI

 

Kvůli tvrdé vodě a povlaku, který se usazuje v oblasti kuchyní a koupelen musíte denně vynakládat úsilí a spousty času k úklidu. Chromové baterie, zrcadla a další prvky našich koupelen jsou stále znečištěné a vy tak musíte stále uklízet. Zbavte se těchto starostí s tvrdou vodou, spoustu chytrých zákazníků již tento problém díky změkčovačům vyřešilo.

 

 

TVRDÁ VODA ŠKODÍ VAŠEMU PRÁDLU I VAŠEMU ORGANISMU

 

Při praní je důležité užívání měkké vody, protože ta pak chrání oblečení a další textilie před vybělení, které tvrdá voda způsobuje, neztrácí také svoji barvu a pružnost, proto je důležité při praní brát ohled nejen na prací prášek, ale také na správnou vodu v domácnosti. O vlivu tvrdé vody na zdraví je nutné také podotknout, že je nevhodná k pití pro Vás i Vaše děti. Viděli už jste někdy rychlovarnou konvici, která byla pokryta bílým povlakem tak, že nešla ani umýt? Tak přesně takto se zanáší i váš organismus při pití tvrdé vody.

 

Změkčovače vody upravují vodu tak, aby byla perfektní pro vás i vaši domácnost.Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou • 12. 2. 2019

  Voda podraží

  Většině Čechů letos stoupnou náklady na vodné. Průměrně o tři procenta, maximálně o necelou desetinu. Číslo je však ošemetné, protože v zemi je 3000 provozovatelů vodárenské soustavy a každý si úhrady nastavuje po svém. Nejvíce tak zdražení, důsledek inflace a zdražování vstupů, pocítí v moravskoslezském Bruntále – o 6,69 korun na kubík. 

 • 17. 12. 2018

  PF 2019

  Přejeme Vám pěkné prožití vánočních svátků a v nadcházejícím roce mnoho štěstí, zdraví a osobních i pracovních úspěchů.

 • 30. 10. 2018

  Na novou studnu se od ledna počká

  Na novou studnu se od ledna počká až o půl roku déle, přibylo papírování