Akreditované rozbory vody v laboratoři.

Služby / Rozbor vody / Jaký rozbor vody zvolit? Laboratorní s akreditací nebo bez?

Akreditované rozbory vody.

Není rozbor jako rozbor. V dnešní době firmy nabízí velké množství rozborů vody, dokonce přijedou i k Vám domů a udělají rozbor vody na místě u Vás v kuchyni, ale ne všechny firmy provádí tzv. AKREDITOVANÝ rozbor vody. Dělají rozbor vody, který není provedený v akreditované laboratoři.

 

Co to znamená? Znamená to, že výsledky rozboru vody, které dostaneme od takovéto společnosti, jsou výsledky, na které se nemůžeme 100 % spolehnout. Tyto výsledky musíme brát s velkou rezervou a určitě na jejich základě neprovádíme rozhodnutí typu: „Koupíme si filtraci za 50.000,- Kč, která nám problémy, popsané v tomto rozboru vody, vyřeší.“

 

V tomto případě totiž riskujete, že filtraci, kterou Vám taková firma nabízí bez akreditovaného rozboru vody, je filtrace, kterou nepotřebujete a zainvestujete peníze do zařízení, které je zbytečné. Naopak kvalitu Vaší vody může zhoršit. V krajním případě Vám tento neprofesionální rozbor vody ukáže, že voda je v pořádku a můžete například pít vodu, která je zdravotně závadná.

 

Výsledky tímto způsobem uskutečňovaného rozboru vody mohou být úplně odlišné od toho, co by Vám ukázal rozbor vody prováděný v akreditované laboratoři.

 

Akreditovaný rozbor znamená, že uvedené výsledky jsou tak přesné, jak nejvíce přesné mohou v dnešní době být. Je to proto, že laboratorní akreditovaný rozbor vody se provádí dle přesně stanovených předpisů a postupů, a tak výsledky, které dostaneme, jsou v podstatě 100 %.

 

Pokud si tedy necháte dělat rozbor vody a je Vám jedno jaké výsledky dostanete, pak můžete zvolit rozbor vody klidně bez akreditace, prováděný mimo laboratoř. Pokud si však chcete být 100 % jisti, že výsledky rozboru vody odrážejí skutečnost kvality vody bez velkých odchylek, neváhejte a objednejte jedině rozbor vody prováděný v laboratoři, která disponuje akreditací na provádění rozborů vody. Napište nám


Souhlas se zpracováním osobních údajů dle zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou