Rozbor pitné vody poskytujeme po celé ČR

Služby / Rozbor vody / Rozbor pitné vody

Co to je rozbor pitné vody?

Rozbor vody provádíme v akreditované laboratoři. 

Rozbor může být s atestem a nebo bez atestu.

Akreditovaná laboratoř je pod dohledem úřadů. 

 

Představte si následující situaci: Vlastníte dům a s ním také studnu. Proč tedy utrácet za balené nápoje, když zdroj vody máte tak snadno dostupný. Je ale voda v ní skutečně pitná nebo vás její konzumace ohrozí na zdraví? A neuškodí ani vašim dětem? Nebo máte právě studnu nově postavenou? O nezávadnosti vody v ní jste dokonce povinni ze zákona se přesvědčit.

Nebo provozujete podnikání a máte zároveň svůj zdroj pitné vody. Vy musíte její nezávadnost dokládat pravidelně. Položili jsme mnoho otázek. Odpověď máme jedinou: Snadno to vše zařídíte s rozborem pitné vody.

  

K čemu rozbory pitné vody slouží?

 

Vykazuje-li pitná voda náhle nezvyklý zápach, barvu nebo jinou chuť, s rozborem zjistíte přesně, kde je problém. Pitná voda je, citujme si velmi zkrácenou definici, dle zákona 258/2000 Sb. zdravotně nezávadná voda, která ani při trvalém požívání nevyvolá onemocnění nebo poruchy zdraví. Jsou pro ni stanoveny hygienické limity. V případě jejich překročení se o pitnou vodu již nejedná. A právě tehdy přichází na řadu rozbor, který umožní tyto hodnoty určit.

 

Co druhy rozborů? Jaké známe a podle čeho je rozlišujeme?

 

Ukazatelů, kterým se říká biologické a mikrobiologické, je samozřejmě celá řada. Proto můžeme s nadsázkou napsat, že není rozbor jako rozbor.  Tím základním je úplný rozbor pitné vody, který zkoumá zkrátka všechny ukazatele. Druhou verzí je rozbor zkrácený.

 

My vám nabízíme konkrétně tyto služby:

 

Fyzikálně-chemické, hydrologické a mikrobiologické rozbory pitné vody.

 

Ceník pro rozbory vody

 

  • mikrobiologický a hydrobiologický rozbor pitné vody – 500 Kč
  •  
  • základní fyzikálně-chemický rozbor – 750 Kč
  •  
  • zkrácený mikrobiologický a hydrobiologický rozbor  - 1249,- Kč
  •  
  • úplný krácený rozbor – 10.000 Kč
  •  
  • úplný rozbor kompletí – 16.500 Kč

 

 

Jak probíhá rozbor pitné vody v praxi?

Přijedeme k vám domů a o to ostatní se postarají naši odborníci. Odebereme vzorek jednak vody, ale i zeminy a kalu. Výsledky se potom zpracují v akreditované laboratoři. Přibližně během týdne je rozbor u konce a vy se dozvíte, zda je voda ve vaší studni pitná.

 

Proč se obrátit kvůli rozboru na nás?

 

Víme, že rozbor pitné vody je nesmírně důležitým úkonem, ale zároveň chápeme časové vytížení našich klientů. Celý proces rozboru vody jsme tedy pro vás zjednodušili do jediného kroku: Stačí nás pouze kontaktovat, a to za pomoci e-mailu nebo telefonicky. My za vámi přijedeme a o nezbytné náležitosti s rozborem vody spojené se postaráme. Využít našich služeb můžete po celé ČR, jelikož máme napříč republikou několik poboček. V případě, že zjistíme, že vaše voda kritériu „pitná” nevyhovuje, sami navrhneme po dokončení rozboru také řešení. Přizpůsobíme jej i vašim finančním možnostem. Zakládáme si na profesionálním a vstřícném přístupu ke klientům, proto se kalkulaci dozvíte vždy s dostatečným předstihem. Stěžejním bodem naší práce je budování vzájemné důvěry. Opřít se můžeme o mnoholetou zkušenost a stabilní zázemí.Napište nám


Souhlas se zpracováním osobních údajů dle zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou