Laboratorní rozbor vody v Praze

Služby / Rozbor vody / Rozbor vody Praha

Co rozbor vody znamená?

Rozbor vody znamená odběr vzorku vody za přesně stanovených podmínek a jeho analýza. Provést ho můžeme my, případně to po obdržení instrukcí zvládnete sami. Následně se vaše voda ocitne v laboratoři, kde zjistíme hodnotu jednotlivých ukazatelů biologických a mikrobiologických (nejčastěji se ve vodě zpravidla vyskytují koliformní bakterie) i fyzikálních a chemických (v tomto případě je problémem zejména obsah dusičnanů).

 

K čemu rozbor vody slouží?

 

Rozbor vody vám pomůže zjistit, zda je vaše voda skutečně pitná. Že ji pijete běžně a nic se vám zatím nestalo? Na vodě rozhodně nemusíte zaznamenat nic nezvyklého, v pořádku může být chuť i barva. Přesto však nejste schopni takto rozpo znat například přítomnost mikroorganismů. Stejně tak pohledem nebo ochutnáním nebudete schopni detekovat přítomnost chemických látek.

Proto je nutné kvalitu vody pravidelně kontrolovat, a to i tehdy, pokud vám to zrovna neukládá zákon. Prakticky u nás žádná statistika ohledně stavu studní aktuálně neexistuje, odborníci však ve svých odhadech příliš optimističtí nejsou. Předpokládá se, že až 75 % studní nemusí být minim&aacut e;lně v jednom parametru vyhovující.

 

Jak si nechat rozbor vody udělat?

 

Jednoduše se obrátit na nás. Přijedeme až k vám, odebereme vzorky a ty následně podrobíme rozboru v akreditované laboratoři. Výsledek, který obdržíte přibližně po sedmi dnech, tak bude zcela přesný. Vstupní investice do rozboru se vám jednoznačně vyplatí, vzhledem k tomu, že si pak budete moci být jistí nezávadností vody. Navíc ušetříte. A to přírodu i vlastní kapsu. Proč kupovat balenou vodu, když můžete pít tu, která vám teče z kohoutku?

 

Hledáte rozbor vody v Praze?

 

Disponujeme sítí několik poboček tak, abychom mohli vyhovět klientům z různých koutů republiky. Sídlo pro Prahu a Středočeský kraj jsme si vybudovali na Praze 4. Zastavit se za námi můžete osobně, ale stačí i zatelefonovat. O to ostatní už se postaráme sami.

 

Proč se s rozborem vody obrátit zrovna na naši společnost Profivoda?

 

Máme svou činnost podloženou zázemím mateřské společnosti, která se na trhu pohybuje více než dvacet let. Rozbor vody se vám snažíme nabídnout jako službu cenově dostupnou. A současně na finanční aspekt budeme brát ohled i při hledání řešení případných problémů.Napište nám


Souhlas se zpracováním osobních údajů dle zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou • 14. 9. 2017

  MEDIÁLNÍ ÚDAJE O (NE)KVALITĚ PITNÉ VODY

  Pesticidy ve vodách podzemních a mikroplasty ve vodách veškerých, včetně vody pitné, hýbají poslední dobou laickou veřejností. Bohužel je třeba konstatovat, že jde v drtivé většině o informace, jejichž cílem je především snaha o nárůst atraktivity příslušných médií, která je šíří.

 • 6. 9. 2017

  Kohoutková voda obsahuje plastová vlákna, zjistila studie

  Testy ukázaly, že pro miliardy lidí na celém světě je pitná voda kontaminovaná plastovými částicemi, takzvanými mikroplasty. 

 • 4. 9. 2017

  Pití vody ze studánek ekologové nedoporučují

  Ekologové i vodohospodáři nedoporučují pití nepřevařené vody ze studánek. Hygienici vodu kontrolovat nemusí. Testovat ji proto začal například Ekologický institut Veronica, který vytvořil i studánkovou mapu charakteristikou včetně kvality vody. Testy jsou ale jen základní a platí jen pro daný vzorek. V České republice je na 700 studánek.