Čištění kopaných studní po celé České Republice

Služby / Rozbor vody / Čištění kopané studny

Proč čistit kopanou studnu?

Kopanou studnu je důležité čistit, protože různé odumřelé organizmy, zbytky rostlin, keřů, listů, hmyzu, nebo hlodavců které mohou do kopané studny napadat,  vodu hygienicky i mechanicky znečistí.
 
Rostliny rostoucí uvnitř studny taé bývají problémem, je potřeba je z kopané studny pravidelně odstraňovat a pravidelnou údržbou znemožnit jejich další růst a vegetaci.  
 

Jak často kopanou studnu vyčistit?

 

Minimální perioda u kopaných studní by měla být jedna kontrolní a servisní prohlídka za rok. Pokud je kopaná studna určena jako zdroj pitné vody, je potřeba provádět pravidelný rozbor vody a dle výsledků se rozhodnout pro čištění kopané studny.
Z našich zkušeností vychází a doporučujeme čistit kopanou studnu, když ze studny teče znečištěná voda, nebo když začne zapáchat, při povodních, vydatných, vytrvalých deštích nebo maximálně do 5-ti let.
 

Jak kopanou studnu čistíme? 

 

 

K čištění kopané studny používáme profesionální techniku, té nejvyšší úrovně a dosahujeme tak o mnoho procent vyšší kvalitu čištění, než konkurecne, která viděla čištění 2 x na internetu pořídila živnostenský list a pustila se do práce a předstírá, že ví co dělá. 

 

 Napište nám


Vyplněním poptávkového formuláře za účelem získání nabídky společnosti Profivod s.r.o. dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů uživatele ze strany Profivoda, které je nezbytné pro plnění smlouvy nebo pro provedení opatření přijatých před uzavřením smlouvy mezi Profivoda a uživatelem. Profivoda zpracovává osobní údaje převzaté od uživatele prostřednictvím webu v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů neboli General Data Protection Regulation (dále jen „GDPR“) výlučně za účelem výkonu své podnikatelské činnosti – nabídky, prodeje a dodávky svých výrobků a služeb, do odvolání souhlasu uživatele zaslaném mailem na adresu: info@profivoda.cz, a to při zachování veškerých práv uživatele, jakožto subjektu údajů, zejména dle čl. 12 - čl. 23 GDPR.

Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou • 4. 10. 2018

  Mikroplasty v pitné vodě zůstávají i po úpravě, zjistili vědci

  Drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod, nedokážou úpravny pitné vody zcela odstranit. 

  Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR, kteří mikroplasty našli ve vzorcích ze tří úpraven.

 • 17. 9. 2018

  Co vše je třeba při vyřizování studny

  Vyřídit novou vrtanou studnu je administrativně náročné. Obíhání úřadů ale za poplatek zajistí i studnaři. V přehledném souhrnu, kterým zahajujeme krátký seriál, si přečtěte, co všechno vyžaduje povolení.

 • 23. 8. 2018

  Na Měsíci je voda.

  Na povrchu Měsíce je definitivně potvrzena přítomnost zmrzlé vody. Informuje o tom na svém webu americká vesmírná agentura NASA, podle níž vědci přímo vypozorovali jednoznačné důkazy ledu na obou pólech družice Země. Předchozí výzkumy prokázaly pouze přítomnost vody pod povrchem, její zásoba na povrchu však jistá nebyla.