Čištění studní po celé České Republice

Služby / Rozbor vody / Čištění studny

Proč čistit studnu?

V první řadě zanedbanou studnou ohrožujete vlastní zdraví. Drobné nečistoty se záhy promění ve vrstvu kalu, která může kontaminovat i vodu. V té se pak objeví bakterie. Nebo jste takto na nejlepší cestě k tomu si zničit čerpadlo. Obecně se doporučuje nechat studnu vyčistit přibližně jednou za dva nebo tři roky. Celý úkon je také současně lepší svěřit profesionálům, s běžně dostupnou technologií byste si s čištěním studny nemuseli poradit a současně navíc můžete ohrozit vlastní zdraví.

Mnoho lidí s čištěním studny kvůli vynaloženým nákladům otálí, nicméně tato investice do revitalizace studny se vám rozhodně vyplatí. Pak si můžete být zcela jisti, že máte spolehlivý zdroj pitné vody, který pro vás navíc zůstává vždy zdarma.

 

čištění studny

 

Jak probíhá čištění studny s námi?

 

Nejprve je nutné odčerpat vodu a mechanicky odstranit nečistoty. Následně provedeme čištění takzvaným dvouhadicovým systémem, což znamená, že za pomoci kompresoru vháníme vzduch tlakovou hadicí do injektoru (čerpadla) umístěného na dně vrtu. Dojde poté k naředění kalu, který se spolu s vodou může posléze dostat na povrch. Celý způsob je mimořádně účinný, schopný si poradit až s několikametrovými nánosy. A zároveň i šetrný. Závěrem je nutné provést rovněž dezinfekci.

Abychom měli stoprocentní jistotu, že vše proběhlo, jak mělo, jsou součástí tohoto procesu také kamerové zkoušky.

 

čištění studny

 

Čištěním studny to ale nekončí

 

Dodáváme komplexní soubor služeb. Dále se na nás můžete obrátit ohledně výměny čerpadel a rovněž sacích košů a pracovních válců včetně potrubí.

Provádíme také rozbory vody, přičemž v případě obnovy studny je rozhodně na místě rozbor udělat ještě před ním. A druhý rozbor následuje poté, s jistým odstupem. Bezprostředně po vyčištění jde o zbytečný úkon, voda je totiž dosud dezinfovaná. Tím si máte možnost porovnat, jak kvalitní vodou disponujete. Pokud dojdeme k závěru, že čištění nepomohlo a voda stále nevyhovuje parametrům pro pitnou, přikročíme k filtraci a úpravě vody.

 

Proč Profivoda a čištění studny?

 

Svým zákazníkům nabízíme výhradně certifikované produkty špičkové kvality. Nezapomínejte mít na zřeteli, že zpravidla platí, že oč levnější (a tudíž nekvalitní) je produkt, o to více se prodraží následně jeho provoz. Samozřejmostí je z naší strany servis záruční i pozáruční a vždy profesionální přístup, kdy individuálně na míru každému klientovi „ušijeme” řešení. Nezbytností je osobní návštěva, zhodnocení situace a její objasnění vám. A až poté se můžeme zodpovědně rozhodnout o tom, jaké navrhneme konkrétní východisko z problémů 

 

čištění studny

 

Dále při čištění studny nabízíme:

·       výměnu čerpadel

·       výměnu sacích košů a pracovních válců včetně potrubí

·       kompletní revitalizaci studny

·       rozbory a úpravy vod 

·       Filtrace a úprava vody

 Napište nám


Souhlas se zpracováním osobních údajů dle zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou • 13. 11. 2017

  Radioaktivita ve vodách a nový Atomový zákon

  Od 1.1.2017 je účinná nová verze Atomového zákona. Starý zákon 18/1997 byl nahrazen novým zákonem 263/2016. Důvodem vzniku nové verze je sjednocení s legislativou Evropské unie a Evropského společenství pro atomovou energii.

 • 27. 10. 2017

  Máme se bát mikroplastů v pitné vodě?

  Že je naše planeta zaneřáděna plasty nejen od Šumavy k Tatrám, ale doslova od Aljašky k Austrálii, je zcela zřejmé, a jisté je i to, že plasty představují jeden z největších ekologických problémů do budoucnosti. Zatím se to týkalo především volné přírody, moří, rozvojových zemí a také potravinářství. Jsou nově rizikem i pro pitnou vodu, a tedy pro nás?

 • 14. 9. 2017

  MEDIÁLNÍ ÚDAJE O (NE)KVALITĚ PITNÉ VODY

  Pesticidy ve vodách podzemních a mikroplasty ve vodách veškerých, včetně vody pitné, hýbají poslední dobou laickou veřejností. Bohužel je třeba konstatovat, že jde v drtivé většině o informace, jejichž cílem je především snaha o nárůst atraktivity příslušných médií, která je šíří.