ROZBOR VODY NAPOVÍ, JESTLI JE ZDRAVÁ A VHODNÁ PRO VLASY

Články o vodě / ROZBOR VODY NAPOVÍ

napsali o nas článek

Voda ovlivňuje naše zdraví a krásu. Její kvalita – zejména tvrdost – má vliv i na vzhled našich vlasů . Nechte si udělat rozbor vody! 

Přestože se kosmetický průmysl předhání přesvědčit nás o tom, že právě jeho konkrétní výrobek je ten nejlepší pro naši pleť či vlasy, že právě díky němu nezestárneme a naopak omládneme, tím nejdůležitějším je zcela obyčejná voda. Avšak musí jít o vodu, která svoji kvalitou dokáže naší kráse a samozřejmě i našemu zdraví prospívat. Víte jaká voda teče z kohoutku vám?

Je jedno, jestli jste připojeni na obecný vodovod, nebo máte vlastní studnu. Kvalitu vodu rozhodně nemusíte mít v pořádku. Rozdíly bývají i v kvalitě studené a teplé vody. Tuto vodu pijeme, vaříme v ní, koupeme se v ní nebo si v ní myjeme vlasy, a tak ovlivňuje naše zdraví a krásu mnohem více, než si vůbec běžně uvědomujeme. Jediné, co napoví, jak je na tom právě vaše voda, je rozbor vody.

Náš organismus, pleť i vlasy potřebují zdravou vodu. Udělejte si rozbor vody a v případě nedostatků hledejte řešení, jak vodu upravit.

Náš organismus, pleť i vlasy potřebují zdravou vodu. Udělejte si rozbor vody a v případě nedostatků hledejte řešení, jak vodu upravit.

Takzvaná kohoutková bývá obvykle kvalitnější nebo stejně kvalitní, jako voda v PET lahvích, o jejíž dokonalosti nás přesvědčují reklamy. Jenomže jste si jistí, že i ta vaše je dobrá? První příznaky, že je s vodou něco v nepořádku, jsou její špatná chuť a zápach. Může být přechlorovaná nebo naopak obsahovat složky, které do zdravé a čerstvé vody nepatří. Pokud obsahuje pesticidní látky, karcinogeny, zbytky léků nebo dokonce drog, dokáže nám i zcela zásadně škodit. Stejně tak, jako různé bakterie. Zatímco mytí pleti v kvalitní vodě prospívá rozhodně více, než její ošetřování přechemizovanými pleťovými vodami, nezdravá voda nám může způsobovat vyrážky, alergie i obecné zhoršování kvality pleti. 

Pro krásu je důležitá rovněž správná tvrdost vodyTvrdá voda negativně ovlivňuje kvalitu vlasů. Vlasy jsou příliš suché, nepoddajné a v důsledku častého mytí vlasů v této vodě se dokonce lámou. Zvyšuje se nám rovněž spotřeba šamponu. Ten v tvrdé vodě nepění, takže jej podvědomě aplikujeme ve větším množství, což se projeví na financích i na tom, že vlasy zatěžujeme zbytečně velkým množství chemie ze šamponu.

 

 

http://www.vlasyaucesy.cz/rozbor-vody-napovi-jestli-je-zdrava-a-vhodna-pro-vlasy-79812/#.Vwz3c7SPXUoOdborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou