Filtr dusičnanů CMA 1410 - Profivoda

WAT CMA 1410

Série zařízení Watex CMA je zařízení které redukuje organické láteky ve vodě určené pro domácí použití.

Použití

Série zařízení Watex CMA je zařízení které redukuje organické látky ve vodě určené pro domácí použití. Zařízení je schopno čistit nejen tvrdost, ale i organické látky a železo z vody. Filtrační materiál (pryskyřice) vyžaduje k čistícímu procesu tablety z NaCl nebo soli. Vodu lze následně vypustit přímo do biologické čističky vody.

Obsluha a použití

Série WATEX CMA se skládají z filtrační nádoby, řídící jednotky a nádoby na sůl. Uvnitř filtrační nádoby je směs iontoměničové pryskyřice (kationtová a aniontová) která redukuje organické látky, čpavek, tvrdost a odfiltrovává železo z vody.Řídící jednotka se stará o automatické čištění. Nádoba na sůl se plní činidlem (NaCl nebo solnými tabletami) které je použito při čištění. Množství čištěné vody je závislé na množství pryskyřice v nádobě a kvalitou čištěné vody. Zařízení umí čistit vodu od železa, jehož množství nesmí přesáhnout hodnotu 3.0 mg/l. Přestože zařízení používá pro regeneraci filtračního materiálu solné tablety, vyčištou vodu lze pít nebo použít pro upokojení dalších lidských potřeb. K zajištění chodu zařízení je potřeba připojení zařízení do elektrické sítě (jedna zásuvka) a vstupní tlak vody do zařízení musí být 2.5 baru. Zařízení lze využívat ve vlhkém prostředí nebo hlubinných dolech které jsou tvořeny betonovými skruhy.

Řízení filtrace

U zařízení se dá nastavit mnoho parametrů které lze upravit dle Vašich potřebách jako je čas průplachu, frekvence, spotřeba činidla a jiné.Série zařízení WATEX CMA je vybavena Clack WS1CI řídící jednotkou s vestavěným průtokometrem který umožňuje provádět filtrační čištění na základě spotřeby vody. Filtr lze vybavit obtokovým potrubím které umožňuje vyjmout vypnout zařízení a provést údržbu. Řídící jednotka ukládá veškeré informace pro případ výpadku napájení.

Doporučení

Je doporučeno vložit mechanický filtr před filtrační zařízení k prodloužení životnosti samotného zařízení. Před výběrem zařízení doporučujeme provést rozbor vody.

Technické parametry Jednotky WAT CMA 1410
Průtok m3/h 2
Množství vody pro regeneraci litry 345
Velikost nádoby (průměr) cm 36
Objem nádoby litry 145
Množství filtračního materiálu litry 100
Délka cm 128
Šířka cm 0,46
Výška cm 185
Připojení in/ext/kan. Palce 1 1/4"
Řídící jednotka Clack Cl 1"
Filtrace látek organické látky, tvrdost, železo, zákal, čpavek
Materiál nádoby FRP (laminát)
Filtrační látka Iontoměničová pryskyřice RESINEX KW-8
a TPX4500, křemičitý písek 1x3, 3x5 mm
Provozní tlak bar 2 - 6
Elektrická přípojka 220V, 50Hz, 1 fáze
Elektrická spotřeba W 3
Průtokoměr Zabudovaný

Kontaktní formulář

Zavolejte si o konzultaci komplexního řešení vody

Novinky ze světa vody