Filtr železa RCMB 1010 - Profivoda

WAT RCMB 1010

WAT RCMB je automatická jednotka pro úpravu vody, která z vody filtruje železo, magnesium, zápach a kal bez použití jakéhokoliv činidla. Funguje na principu filtrace a oxidace.

Popis

WAT RCMB je automatická jednotka pro úpravu vody, která z vody fultruje železo, magnesium, zápach a kal bez použití jakéhokoliv činidla. Funguje na principu filtrace a oxidace. Skládá se z filtrační nádoby a automatické řídící jednotky. Díky vzduchovému polštáři v nádobě jsou látky obsažené ve vodě okysličené a odfiltrované. Zařízení je vybaveno průtokometrem.

Princip

Princip fungování filtru RCMB je založen na provzdušňování a filtraci. Když je voda provzdušněna, tvoří železo, mangan a mechanické nečistoty sediment, který lze filtrovat. Suspenze pevných látek se filtruje přes filtrační materiál, který se nalije do filtru. Filtry závislé na úrovních znečištění a spotřebě vody je třeba pravidelně opláchnout. Filtry po propláchnutí se regenerují a mohou čistit vodu. Zařízení sestává z reaktoru, filtru a kompresoru.

Filtrační materiál

Pro filtrační materiál AquaMandix a křemenný písek s různou velikostí zrna (0,4-0,8 mm, 0,7-1,25 mm, 1-3 mm, 3-5 mm) se používá filtr na čištění vody. Porézní struktura AquaMandix poskytuje velký aktivní povrch a poskytuje účinnou adsorpci a akumulaci sedimentu.

Řídící jednotka

Filtr je vybaven automatickým ovládáním Clack, který automaticky provádí filtrační a oplachovací sekvence. Obvykle se oplach provádí ve 2:00 v noci. Pro větrání je nutné instalovat vzduchový kompresor. Vzduch se vstřikuje do vody před vstupem do reaktoru. Pro chod zařízení je nezbytné zajistit připojení zařízení do elektrické sítě, zajistit svod vody do kanalizace a vstupní/výstupní tlak vody alespoň 2,5 baru. Před výběrem zařízení doporučujeme provést rozbor vody.
Technické parametry Jednotky WAT RCMB 1010
Průtok Qnom m3/h 0,8
Množství vody pro jednu regeneraci litry 110
Velikost nádoby (průměr) cm 25
Objem nádoby litry 64
Množství filtračního materiálu litry /
Délka cm 25
Výška cm 153
Připojení in/out -drain Palce 1"
Řídící jednotka Clack Clack
Filtrace látek Železo, mangan, kal, zápach
Materiál nádoby FRP (laminát)
Filtrační látka AquaMandix a silica písek
Provozní tlak bar 2 - 6
Elektrická přípojka 220V, 50Hz, 1 fáze
Elektrická spotřeba W 3

Kontaktní formulář

Zavolejte si o konzultaci komplexního řešení vody

Novinky ze světa vody