WAT RCMB 1010

WAT RCMB je automatická jednotka pro úpravu vody, která z vody filtruje železo, magnesium, zápach a kal bez použití jakéhokoliv činidla. Funguje na principu filtrace a oxidace.

Popis

WAT RCMB je automatická jednotka pro úpravu vody, která z vody fultruje železo, magnesium, zápach a kal bez použití jakéhokoliv činidla. Funguje na principu filtrace a oxidace. Skládá se z filtrační nádoby a automatické řídící jednotky. Díky vzduchovému polštáři v nádobě jsou látky obsažené ve vodě okysličené a odfiltrované. Zařízení je vybaveno průtokometrem.

Princip

Princip fungování filtru RCMB je založen na provzdušňování a filtraci. Když je voda provzdušněna, tvoří železo, mangan a mechanické nečistoty sediment, který lze filtrovat. Suspenze pevných látek se filtruje přes filtrační materiál, který se nalije do filtru. Filtry závislé na úrovních znečištění a spotřebě vody je třeba pravidelně opláchnout. Filtry po propláchnutí se regenerují a mohou čistit vodu. Zařízení sestává z reaktoru, filtru a kompresoru.

Filtrační materiál

Pro filtrační materiál AquaMandix a křemenný písek s různou velikostí zrna (0,4-0,8 mm, 0,7-1,25 mm, 1-3 mm, 3-5 mm) se používá filtr na čištění vody. Porézní struktura AquaMandix poskytuje velký aktivní povrch a poskytuje účinnou adsorpci a akumulaci sedimentu.

Řídící jednotka

Filtr je vybaven automatickým ovládáním Clack, který automaticky provádí filtrační a oplachovací sekvence. Obvykle se oplach provádí ve 2:00 v noci. Pro větrání je nutné instalovat vzduchový kompresor. Vzduch se vstřikuje do vody před vstupem do reaktoru. Pro chod zařízení je nezbytné zajistit připojení zařízení do elektrické sítě, zajistit svod vody do kanalizace a vstupní/výstupní tlak vody alespoň 2,5 baru. Před výběrem zařízení doporučujeme provést rozbor vody.

Kontaktní formulář

Zavolejte si o konzultaci komplexního řešení vody

Novinky ze světa vody

Profivoda REALITCAST

Realitní podcast Jana Štěpánka: REALITCAST na téma Voda, vrty, studny

„Jak zajistit vodu po generace? Pozval jsem si majitele společnosti Profivoda, Patrika Pavlíka a Tomáše Josífka, odborníky na vodu, studny, vrty a vše, co s vodou souvisí. Pokud máte nebo kupujete pozemek nebo dům, bude tato epizoda pro vás určitě zajímavá. Z mé zkušenosti realitního makléře vím, že vodu na pozemku řeší každý. Honza Štěpánek, realitní makléř“

Na článek