Rozbor vody ze studny po celé ČR

Služby / Rozbor vody / Rozbor vody ze studny

Rozbor vody ze studny - mám studnu. A co dál?

Máte-li novou studnu, rozbor vody v ní vás čeká a nemine. Ani později byste však pravidelnou kontrolu vody v ní neměli zanedbávat. Jak je na tom vaše voda ve studni, to možná poznáte na první pohled či ochutnání. Změny ale taky zaznamenat vůbec nemusíte. Rozpoznat budete schopni většinou pouze například znečištění mechanické. Takže existuje riziko, že poměrně dlouho nebudete  vědět nic o tom, že ve vodě se objevily mikroorganismy, případně jiné škodlivé nebo dokonce jedovaté látky.

 

Vyplatí se vám udělat rozbor vody ve studni?

Vyplatí se vám tedy nechat vodu ve studni pravidelně kontrolovat, aby vás případně nemusely varovat až nastalé zdravotní obtíže. Ohroženou skupinou jsou především osoby s oslabenou imunitou, mezi něž patří zejména děti, neboť jejich imunitní systém ještě není zcela zralý. Dále přestavuje závadná voda riziko pro seniory. U nich dochází ohledně imunity již k jejímu určitému opotřebování.

 

Investice do rozboru vody ze studny

Rozbor vody ze studny je úkon jednoduchý, avšak spolehlivý. Počáteční investice se vám vrátí v jistotě, že je stav vaší studny v pořádku a vy se nemusíte bát vodu pít. Zopakovat rozbor je vhodné přibližně jednou až dvakrát ročně. I v tomto případě platí, že prevence je mnohem jednodušší než následné komplikované řešení problémů. Dlouho zanedbávaná studna může potřebovat složitou a nákladnou opravu.

 

Provádíme rozbor vody ze studny

 

Po odebrání vzorku vody (v případě mikrobiologického rozboru je nutno dodržet správné podmínky a mít sterilní nádobu) buď zkráceným nebo úplným rozborem se dopátráme k výsledku. Záleží to na tom, na které ukazatele se konkrétně zaměříme. V případě, že s jeho pomocí závadnost vody nezjistíme, je samozřejmě vše v pořádku.

 

Jak provést rozbor vody ze studny, když studna ještě není připojena?

I na to jsme připraveni. Naši pracovníci jsou vybaveni - mají s sebou zařízení a výbavu, abychom byli schopni nabrat vzorky pro rozbor vody ze studny i v případě, že studna ještě není připojena k domku a neám ani zabudované čerpadlo. Naši pracovníci si poradí a pomůžou vám vzorky vody nabrat. 

 

Co když výsledky rozboru vody nebudou v pořádku? 

Co se ale stane tehdy, když výsledky nebudou takové, jaké by být měly? V tom případě naše práce dokončením rozboru vody neskončila. Umíme vám i poradit, jak se se situací vypořádat. A rovnou se i dozvíte, kolik si na něj budete muset připravit financí.

 

Jak udělat z vody, která není pitná, zase nezávadnou?

 

V první řadě byste měli pátrat po příčině znečištění a najít jeho zdroj. Objevili jste ho a zjistili, že se nedá eliminovat? I tak lze znečištěnou vodu ze studny opět přeměnit v pitnou. Oblíbeným a často používaným řešením, které následuje v případě, že rozbor ukáže varovné hodnoty, jsou UV lampy. Jedná se o moderní postup vyznačující se snadnou instalací, jehož uplatnění je samozřejmě zcela bezpečné. Používá se v případě mikrobiologického (především bakteriologického) znečištění studny.

 

Čištění vody funguje na základě rozboru vody

Čištění vody funguje na principu UV záření. Tato metoda je především z 99,99 % účinná, na rozdíl od ne zcela spolehlivého převaření, ačkoli tento domácí postup do jisté míry je schopen nežádoucí mikroorganismy zlikvidovat. Současně je taková dezinfekce vody alternativou, která má pro uživatele výhodu z hlediska ekonomického. Jedná se také o přírodní postup. Jde o fyzikální úpravu vody (mezi další způsoby patří filtry, jichž je na trhu celá řada a které řeší i vodu závadnou chemicky), jež nemění jej složení, a tím ani vlastnosti, jako je chuť nebo barva. Mikrobicidní účinek, to znamená působení prostředku, které následně vede k usmrcení mikroorganismů, současně není závislý na teplotě ani hodnotě pH.

 

Voda je pak zcela nezávadná i pro ty nejmenší

Taková voda je pak zcela nezávadná i pro ty nejmenší, nemůže uškodit ani kojencům. Stejně způsob dezinfekce se ostatně používá nejen pro vodu pitnou, ale také například v rámci kosmetického průmyslu nebo farmacie. Jinou, také používanou eventualitou, je samozřejmě úprava chemická.

 

Obracejte se vždy na odborníky

Vždy byste se však měli obrátit na odborníky, kteří jsou schopni navrhnout konkrétní řešení na základě posouzení individuálního problému než snažit se odstranit problémy s vodou ve studni svépomocí. V případě rozborů vody jsou to pouze akreditované laboratoře. Rozbory vody prováděné bez akreditace, jsou většinou prováděné doma na "koleni" a většinou jsou výsledky nepřesným měřením a nemůžete se na ně 100% spolehnout. 

 Napište nám


Vyplněním poptávkového formuláře za účelem získání nabídky společnosti Profivod s.r.o. dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů uživatele ze strany Profivoda, které je nezbytné pro plnění smlouvy nebo pro provedení opatření přijatých před uzavřením smlouvy mezi Profivoda a uživatelem. Profivoda zpracovává osobní údaje převzaté od uživatele prostřednictvím webu v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů neboli General Data Protection Regulation (dále jen „GDPR“) výlučně za účelem výkonu své podnikatelské činnosti – nabídky, prodeje a dodávky svých výrobků a služeb, do odvolání souhlasu uživatele zaslaném mailem na adresu: info@profivoda.cz, a to při zachování veškerých práv uživatele, jakožto subjektu údajů, zejména dle čl. 12 - čl. 23 GDPR.

Odborně Vám poradíme a vyřešíme Váš problém s vodou