Hladinoměr do
studny a vrtu

Investice do zřízení studny není zrovna malá, proto byste si jí měli chránit co nejlépe. A přesně v tom vám pomůže kvalitní hladinoměr.

Hladinoměry Profivoda SW

Měření výšky hladiny ve vrtech, nádržích a studnách

Výhody: český výrobek, žádné provozní náklady, kontrastní LCD displej, voděodolnost, napájení 9V baterií

Hladinoměr PROFIVODA SW1 je zařízení pro měření výšky hladiny vody ve vrtech, v nádržích a kopaných studnách. Hladinoměr SW1, v závislosti na použité sondě, dokáže měřit výšku hladiny až 70m s rozlišením i 1cm. Hladinoměr neslouží k ochraně čerpadla.

Jak hladinoměr funguje

Hladinoměr se skládá ze sondy a řídicí jednotky. Jednotka na základě dat získaných ze sondy zobrazí výšku vodního sloupce nad sondou.

Měření je ovlivněno aktuálním atmosférickým tlakem, nicméně odchylka měření, způsobená změnou atmosférického tlaku, může činit maximálně ±0,3m od skutečné výšky hladiny.

Sonda S3 je osazena kompenzační kapilárou a tak měření není ovlivněno atmosférickým tlakem.

Součásti hladinoměru

Srdcem hladinoměru je řídicí jednotka, která disponuje podsvíceným LCD zobrazovačem, tlačítkem a voděodolným konektorem pro připojení sondy.

Nedílnou součástí je sonda S1, S2 nebo S3 (dle objednávky) vyrobená z nerezové oceli a zdravotně nezávadných materiálů. Součástí balení je také veškerý materiál nutný pro montáž.

Jednotka SW1

Jednotka je srdcem hladinoměru a je řízena mikroprocesorem. Pro zobrazení naměřených hodnot slouží dobře čitelný LCD s podsvícením. Pro zapnutí je na spodní straně umístěno voděodolné tlačítko.

Napájení obstarává jedna alkalická 9V baterie, která díky automatickému stand by režimu vydrží při běžném provozu minimálně 2 roky.

O ochranu elektronických částí před mechanickým poškozením a vniknutím vody se stará bytelný plastový box o rozměru 78mm x 118mm x 54mm.

Sonda

Sonda je nedílnou součástí hladinoměru a měří výšku vodního sloupce nad sebou. Doporučujeme ji umístit do stejné výšky jako ochranné čidlo čerpadla.

Pokud čerpadlo čidlo nemá, je vhodné sondu umístit přibližně 1m nad čerpadlo.

V nabídce máme sondu S1 s rozsahem 0-40m a rozlišením měření 0,1m, sondu S2 s rozsahem 0-70m a rozlišením měření 0,2m a sondu S3 s rozsahem 0-10m a rozlišením 1cm. Pro běžné vrty postačuje sonda S1.

Možnost rozšíření

Přestože je délka kabelu u sondy S1 45m, S2 75m a S3 15m, mnohým to s ohledem na umístění řídicí jednotky nemusí stačit.

Proto nabízíme i prodlužovací kabely různých délek.

Proč hladinoměr

Investice do zřízení studny není zrovna malá. Když už si vlastní studnu pořídíte, chcete, aby Vám bezproblémově sloužila mnoho let.

Když se k ní budete chovat, jak se patří, odmění Vás jak dobrou vodou, tak dlouholetou službou. Jedním z důležitých faktorů je kontrola hladiny vody.

Přílišné čerpání vody může nenávratně poškodit studnu i čerpadlo. Měření výšky hladiny provázkem není vhodné a u vrtů dokonce nemožné. Každá manipulace může zanést do vody nečistoty.

Na grafu je vidět chování průměrné hladiny jednoho vrtu na základě ročních období.

Montáž hladinoměru

Řídicí jednotku je možno umístit díky voděodolnosti a napájení z baterie tam, kde Vám obsluha bude příjemná.

Rádi Vám zařízení odborně namontujeme a nastavíme.

Pro bližší upřesnění a cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže, nebo nám zavolejte na 377 900 800.

Užitečné informace

Přehrát video