Sledujte nás:

Tlakové a expanzní nádoby

Prodáváme, montujeme a servisujeme širokou škálu tlakových a expanzních nádob.

Tlakové a expanzní nádoby

Expanzní nádoba zachycuje změny objemu vody v soustavě způsobené změnou teploty (zabraňuje tím zvětšení tlaku v soustavě). Na trhu jsou zavedené názvy expanzní nádoby a tlakové nádoby.Tlakové nádoby fungují primárně jako zásobárny na vodu. Podle počtu odběrných míst a četnosti odběru se volí velikost nádoby.

Samotná tlaková nádoba udržuje a vyrovnává tlak v systému. Tlakové nádoby pro studenou vodu najdete v různých velikostech s možností postavení na výšku i na šířku, s vyměnitelnou membránou nebo bez membránové tlakové nádoby, které slouží k vyrovnávání tlaku.

Prodáváme a montujeme klasické nádoby a nerezové nádoby na vodu, na které je poskytována záruka 2-5 let. V nabídce si můžete vybrat samostatně nádobu a příslušenství, případně si vybrat hotový set. Vodárenské sety představují sadu příslušenství pro stavbu domácí vodárny s ponorným čerpadlem.

Sady standardně obsahují: tlakovou nádobu, 5-cestnou tvarovku, tlakový spínač, zpětnou klapku, manometr, případně flexibilní připojovací hadici.

Jak vybrat tlakovou nádobu?

Podstatným faktorem pro výběr vhodné tlakové nádoby je účel jejího použití, a to dle počtu odběrných míst a četnosti odběru. Tlakové nádoby se vyrábí ve třech základních variantách. Varianty s vakem či membránou mají oddělenou vodu a vzduch, tlaková nádoba bez vaku či membrány má vodu a vzduch dohromady v jednom prostoru. Každá z variant má své výhody a nevýhody.

Tlaková nádoba bez vaku/membrány

Voda i vzduch jsou v této variantě v jednom prostoru a nejsou od sebe ničím odděleny. Vzduch se musí do nádoby pravidelně doplňovat, buď připouštěním do vody nebo přifouknutím do nádoby. Je potřeba pravidelná kontrola a obsluha tlakové nádoby.

Tlaková nádoba s vakem

V tomto typu nádoby je voda čerpána do pryžového vaku. V prostoru mezi vakem a stěnou tlakové nádoby je tlakový plyn, který udržuje konstantní tlak a navíc chrání vak před poškozením. Při používání může docházet k úniku plynu z nádoby, je proto nutné kontrolovat (třeba měřičem na pneumatiky) přibližně jednou za 3 měsíce tlak v nádobě. Ten by měl být zpravidla o 0,2 baru nižší než zapínací tlak vodárny. Pokud dojde ke snížení přetlaku, bude častěji spínat čerpadlo.

To čerpadlu příliš nesvědčí, a navíc vlivem výkyvů v tlaku dochází i rozpínání vaku, který se může poškodit nebo proděravět. Výhodou tlakových nádob na vodu s vakem je jejich zpravidla nižší pořizovací cena a také to, že při poškození vaku stačí vyměnit pouze vak a nikoli celou nádobu.

Tlaková nádoba s membránou

Nádoba má v sobě pryžovou membránu, která tak odděluje vodu od plynu. Narozdíl od vaku je ale membrána v nádobě napevno. I zde je tlaková nádoba natlakovaná z výroby. Správný tlak najdete buď v návodu, případně se nejčastěji nastavuje na hodnotu o 0,2 baru nižší, než je zapínací tlak domácí vodárny.

Výhodou membránové tlakové nádoby je prakticky nulová údržba. Není potřeba provádět kontroly tlaku a doplňovat vzduch. Nevýhodou může být to, že když dojde k poškození membrány, musíte vyměnit celou tlakovou nádobu.

Vybírejte tlakovou nádobu vždy od zkušených a certifikovaných dodavatelů.

Potřebujete poradit? Pro správný výběr tlakové nádoby nás kontaktujte pomocí formuláře níže.

Oblíbené tlakové nádoby

Kompozitové tlakové nádoby FlowThru CFB

Nádrže zaručují nejvyšší možnou kvalitu vody díky revoluční konstrukci nové řady Flow Thru™, která je k dispozici v kompozitovém provedení. Všechny nádrže Flow Thru™ jsou vyráběny patentovanou technologií Flow Thru™ společnosti GWS, která zajišťuje, že váš systém bude dodávat vždy tu nejčerstvější vodu – jednoduše proto, že voda, která je v pohybu, nezahnívá. Připojení Flow Thru™ zajišťuje přítok do nádrže a zároveň výtok z nádrže při chodu čerpadla.

Toto průtočné provedení garantuje, že voda zůstávám vždy čerstvá a eliminuje možný hnilobný proces ve vodě při běžném provozu systému. Kompozitové nádrže Flow Thru™ obsahují naše osvědčené, patentované zavěšení membrány (CAD2). Ocelový svěrný kroužek membrány CAD2 reguluje její pohyb a zamezuje tření membrány o stěnu nádrže.

Nádoba Flow Thru™ je také ideální variantou pro uživatele systémů s konstantním tlakem vody, kteří hledají řešení pro uchovávání vody bez nebezpečí hnilobného procesu. Tlakové nádoby Flow Thru™ jsou testovány v různých úrovních výroby pro zajištění vysoké kvality a spolehlivosti každé jednotlivé nádoby. Tlakové nádoby Flow Thru™ představují výhodnou investici a patří mezi nejkvalitnější tlakové nádoby, které jsou dnes dostupné.

Velikosti nádob: 60 l, 80 l, 150 l, 200 l
Záruka: 2 roky

Výhody:

 • patentovaná technologie pro nejčerstvější vodu
 • k dispozici v kompozitovém provedení
 • patentovaná membránová technologie CAD-2
 • nedochází ke stagnaci vody
 • patentovaný Watervane, úplná recirkulace vody
 • uzávěr vzduchového ventilu bez úniku, utěsněný pěnou
 • komplexní testování
 • bez potřeby pravidelné údržby

Tlakové nádoby GWS

Pro zásobování užitkovou vodou ze studní, pro použití v rekreačních objektech, na zahradách a pro zavlažování. Maximální schopnost sání je 8 m.

Velikosti nádob: 35 l, 60 l, 80 l, 100 l
Záruka: 5 let

Výhody:

 • provedení s membránou
 • NSF Standard 6l, CVE/PED WRAS, ACS, ISO 9001 Gost Standard
 • patentované nerezové připojení
 • zdravotně nezávadná polypropylenová vložka
 • dvousložková polyuretan na základovém epoxidovém nástřiku
 • vzduchový ventilek s kloboučkem s těsnicím o-kroužkem
 • komplexní testování
 • bez potřeby pravidelné údržby

Tlakové nádoby s vyměnitelným vakem

Tlakové nádoby vhodné pro použití k domácím vodárnám, zásobování objektu užitkovou vodou a pro vyrovnání tlaku.

Velikosti nádob: 35 l, 50 l, 80 l, 100 l, 200 l, 300 l, 500 l
Záruka: 2 roky

Základní příslušenství k tlakovým nádobám

Podle typu tlakové nádoby je buď příslušenství součástí balení, anebo je potřeba jej pořídit samostatně.

 • Tlaková nádoba
 • Pěticestná tvarovka
 • Mosazná prodloužení
 • Manometr
 • Tlakový spínač
 • Teflonová páska

Co vše zajištujeme

 • Konzultace, poradenství, terénní prohlídky
 • Prodej nových tlakových nádob
 • Montáže tlakových nádob
 • Servis a oprava tlakových nádob
 • Demontáž starých tlakových nádob

Komplexní poradenství

Neváhejte nás kontaktovat. Zpracujeme vám cenovou kalkulaci na tlakovou nádobu dle požadavku. Pomůžeme vám nový vodní zdroj zprovoznit a čerpat požadované množství vody, anebo se pokusit zachránit starší vodní zdroj.

Nabízíme komplexní poradenství – čištění vodních zdrojů, rekonstrukce studní, rozbory vody, úpravny a filtrace vody.

Pro bližší upřesnění a cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže, nebo telefonicky na 377 900 800.

Užitečné informace

Přehrát video
Přehrát video