Kvalita pitné vody

Kvalita pitné vody je nejdůležitější pro každou domácnost. Chcete si i vy na pitné vodě doslova pochutnat. V rámci řešení kvality pitné vody ve vaší domácnosti doporučujeme filtry STRYM a SINTRA s reverzní osmózou.

Kvalita pitné vody ve vaší domácnosti.

Kvalita pitné vody ve vaší domácnosti je pro všechny nejdůležitější. Musíme se zamyslet nad tím, že pitná a kvalitní voda je velmi podstatná pro náš lidský život. Bez vody nelze žít. Lidské tělo je složeno z 60% vody, což je 42 litrů vody, veškeré chemické procesy probíhají ve vodě. Člověk potřebuje denně vypít alespoň 2,5 litru tekutin a nejdravější je čistá pitná voda. Pokud naše voda nechutná dobře, většinou poznáme pouhým okem. Můžeme vidět,  zda je voda, čirá nebo má zákal, zda obsahuje větší množství chlóru nebo zda zapáchá a jsou v ní obsaženy nějaké chemikálie.  Pitná voda musí chutnat, pokuď ne,  je čas zamyslet se nad tím, zda nemáme některé hodnoty v pitné vodě zvýšené.

Zde se nabízí rozbor pitné vody. Náš technik přijede za Vámi domů a odebere vzorky vody. Podle konkrétních výsledků potom sestavujeme následující postup, ve kterém nabízíme konkrétní řešení. Pro úpravu kvality pitné vody ve vaší domácnosti doporučujeme vícestupňové filtry vody STRYM a SINTRA, které pracují na principu reverzní osmózy. Filtrační zařízení STRYM a SINTRA do kuchyně odstraňují nežádoucí látky zatěžující lidský organismus. Pijete tak vysoce kvalitní vodu bez příměsí pesticidů, dusičnanů, dusitanů, těžkých kovů, či chlóru z vodovodního řádu.

Způsoby úpravy vody

Fáze 01

Odstranění hrubých nečistot a sedimentů.

Fáze 02

Redukce chemických a organických látek ve vodě.

Fáze 03

Zachycení jemných částic pro optimální čistotu vody.

Fáze 04

Srdce filtrace. Membrána zajišťující odstranění pesticidů, dusičnanů, těžkých kovů, rozpuštěných solí, virů, hormonů a dalších chemických látek. 

Fáze 05

Obohacení vody o minerály a celkové vylepšení chuti vody.

Fáze 06

Vyrovnání pH vody. 

Filtry SINTRA a STRYM

Filtrace SINTRA a STRYM pracují na principu reverzní osmózy. Filtrace využívají princip postupného ošetření vody pro zaručení ideálního výsledku v podobě vysoce kvalitní, pitné, chutné, vyvážené vodě

Srdcem vícestupňové filtrace je membrána
, která odfiltruje více než 95% nežádoucích látek, které mohou ohrožovat lidské zdraví. 

Nejčastěji se jedná o těžké kovy, dusičnany, pesticidy, chemické sloučeniny či stropové množství farmat, jakými mohou být psychotropní látky, antibiotika či hormonální antikoncepce.

Po odstranění těchto látek dochází k doplnění potřebných minerálů a zajištění vyšší ph vody.

Kvalita pitné vody 2


Klíčové vlastnosti:

 • Expanzní nádoba uvnitř pokryje celou vaší spotřebu. 
 • S chytrým LED aplikátorem vám nic neunikne.
 • Filtr zajišťuje dostatek minerálních látek v pitné vodě.
 • Upozornění na servisní výměnu filtru, detektor kvality vody, detektor úniku vody.
 • Filtrace je napojena na odpad, kam odvádí veškeré nežádoucí látky a Vám odpadá další starost.
 • Vysokotlaké a nízkotlaké spínače pro ochranu čerpadla.
 • Uzavírací ventil reaguje na plnou expanzní nádrž, kdy je přívod vody do systému mechanicky přerušen a do odtoku přestane vnikat voda.   

Zajistěte si kvalitní pitnou vodu z vašeho kohoutku

Kvalitní vodu nabízí filtrační zařízení STRYM a SINTRA s reverzní osmózou

Filtrace s reverzní osmózou

Reverzní osmóza je varianta filtrace (mechanického odstraňování nečistot), kdy kapalina protéká otvory tak úzkými, že se do nich obsažené nečistoty nevejdou a tudíž neprojdou přes filtr. Nečistoty se hromadí před filtrem nebo na něm, dále prochází pouze vyčištěná voda. Reverzní osmóza je filtr, který pracuje na principu obrácení fyzikálního jevu osmózy.

Tyto filtry mají extrémně nízkou membránu, přičemž velikost pórů je pouhých 0,0001 mikronů, tedy menší než miliontina milimetru. Reverzní osmóza je nejpokročilejší dostupnou technologií čištění vody. V současné době představuje reverzní osmóza nejúčinnější filtraci vody, která je schopna zachytit až přes 99,97% bakterií, tj. minerálních solí, dusičnanů, chloridů, fluoridů a síranů. všechny tyto látky je schopna reverzní osmóza zachytit pouze fyzikální cestou bez spotřeby energie. Běžně reverzní osmóza odstraní z pitné vody také kovy jako jsou hliník, olovo, kadmium, chlór, baryum, arzen, azbest a další.  Čím dál více lidí má překyselený organismus v důvodu špatné stravy a pitného režimu. Díky tomu dochází k obrovskému snížení imunity a může vzniknout častější onemocnění.

Pojem reverzní osmóza je  odvozen na základě podobnosti s přirozeným fyzikálním procesem probíhajícím například v buňkách organismů. Tento proces je zván osmóza.
reverzní osmóza

Slovo reverzní se dodává, protože v přístroji RO proudí voda opačným směrem, než je přirozené. 

Rozpouštědlo (nejčastěji voda) má, na základě principu vyrovnávání koncentrací roztoků, tendenci přesouvat se do prostoru s vyšší koncentrací (rozpuštěné látky by se přesouvaly opačným směrem, ale v tom jim brání membrána). Např. když si posolíte krajíc chleba s máslem, na krystalech soli se po chvíli vytvoří kapky vody, jde o vodu vysátou z másla a vzduchu, která se snaží „naředit“ sůl. 

Migrace rozpouštědla je hnaná silou, která se nazývá osmotický tlak. Pokud odpor membrány nebo přetlak v části s vyšší koncentrací rozpuštěných látek dosáhne stejné hodnoty, jako osmotický tlak, osmóza se zastaví. Pokud je tlak v části s koncentrovanějšími nečistotami vyšší než tlak osmotický, směr proudění vody se obrátí a probíhá reverzní osmóza.

Co vše vyřeší filtrace STRYM?


Filtrace STRYM s reverzní osmózou odstraní 99,98% škodlivin :

 • Železo a mangan.
 • Tvrdou vodu.
 • Dusičnany a dusitany.
 • Snížení zákalu.
 • Chemikálie a chlór.
 • Ostatní těžké kovy, pesticidy, organické sloučeniny, fungicidy, herbicidy, mikroplasty a léčiva.
 • Bakterie a viry které, jsou větší než póry membrány reverzní osmózy.
 • Estrogeny z antikoncepce, které zůstávají běžně v pitné vodě.
 • Pomůže zlepšit potenci a plodnost a snižuje riziko některých typů rakoviny.
filtr vody STRYM
5/5

Profesionální přístup od začátku

Osobní návštěva

Máte problém s kvalitou pitné vody? Pomůžeme Vám. Náš technik přijede až k Vám domů a vše s vámi projde.

Řešení na míru

Až podle skutečnosti a naměřených hodnot z rozboru vody sestavujeme konkrétní řešení.

Péče a servis

Nezůstanete v tom sami. Postaráme se o vás. Nabízíme servis a následnou péči.

Naši odborníci radí:

Recenze

Produkty: