
Jaká voda stojí za řadou poruch soustav vytápění a chlazení?
Voda se vyznačuje velkým měrným teplem, dobrou tepelnou a teplotní vodivostí, nízkou dynamickou i kinematickou viskozitou.
Poskytujeme kompletní hydrogeologický servis v oblasti individuálního a obecního zásobování podzemní vodou.
Nabízíme kompletní hydrogeologický servis zahrnující průzkumné a realizační práce, projekty, posudky a vyhodnocení v oblasti hydrogeologie a vodohospodářských staveb. Veškeré naše služby a realizační práce zvládáme po celé České republice.
Nabízíme poradenské služby a odborné konzultace v oblasti hydrogeologie a realizace vodohospodářských staveb s ohledem na Váš požadovaný záměr. Velmi často nejprve na místo vyrazí náš pracovník. Musíme totiž zmapovat pozemek s ohledem na záměr.
V případě nových vodních zdrojů i čističek odpadních vod je vždy potřeba vymezit vhodné místo pro realizaci, zhodnotit terén, hloubku pramene a jeho intenzitu, zmapovat okolní vodní zdroje, ověřit si veškeré faktické informace na pozemku kvůli legislativním požadavkům a tím eliminovat potenciální problémy při schvalování dokumentace.
Jedná se zejména o záměry běžné v geologii, a to vrtané a kopané studny, vsakovací prvky pro dešťové, či odpadní vody. Na základě rešerše a geologických podkladů a archivních dat z Geofondu České geologické služby sdělíme náš názor na reálnost záměru a následně i předběžný odhad ceny potřebných dílčích prací.
Vše posuzujeme podle Českých norem a Metodických pokynů Ministerstva životního prostředí a České asociace hydrogeologů.
V rámci úvodního seznámení se s lokalitou se běžně provádí orientační průzkum tzv. proutkováním a hledáním geofyzikálních anomálií v podloží s výskytem vody.
Pro složitější lokality a přesnější měření je vhodný geofyzikální testy, například georadar. Slouží k vyhledávání vhodných míst pro studny, hledání zasypaných sklepů, inženýrských sítí, mapování skalního podloží, základů budov atd. Jedná se o přístroj, který vidí do pevných látek.
Měří většinou podpovrchové struktury země, materiály a vrstvy rozlišuje podle jejich vodivosti a permitivity. Naměřená data jsou ihned převáděna na obrázek, ze kterého je pak patrná struktura a rozhraní materiálů pod místem měření. Nabízené služby zajištujeme i s odbornou garancí ve spolupráci s geofyzikální firmou.
Vyhledávání vody v podloží:
Nevyhnutelným podkladem ve schvalovacím procesu stavebního i vodoprávního úřadu v řízení o udělení „Povolení k odběru podzemních vod“ je hydrogeologický posudek. Bez tohoto povolení je realizace studny nepovolenou stavbou a je možno ji penalizovat a pokutovat podle platných právních předpisů ČR. Bez odborného posudku hydrogeologa nelze toto povolení získat.
V hydrogeologickém posudku jsou řešeny především hydrogeologické podmínky zájmové lokality, vydatnost zdroje podzemní vody a podmínky odběru podzemní vody s ohledem na bezpečnost odběru k okolním studnám a s ohledem na hydrogeologické poměry území obecně. Hydrogeologický posudek pro studnu doprovází i projektová dokumentace studny, kterou jsme schopni zpracovat také.
Hydrogeologický posudek pro povolení odběru podzemní vody a Projektovou dokumentaci studny pro zpracuje hydrogeolog s osvědčením o odborné způsobilosti a autorizovaný inženýr v oboru Vodohospodářských staveb.
Také u domovních čistíren odpadních vod (ČOV) je nevyhnutelným podkladem ve schvalovacím procesu je hydrogeologický posudek. Bez tohoto povolení je realizace nepovolenou stavbou a je možno ji penalizovat a pokutovat podle platných právních předpisů ČR. Bez odborného posudku hydrogeologa nelze toto povolení získat.
Hydrogeologický posudek se provádí vždy, když chceme vybudovat jakýkoli vodní zdroj, nebo vypouštět dešťové a odpadní vody do podzemních vod. V případě domovních čistíren odpadních vod slouží hydrogeologický posudek právě pro účely zasakování odpadních vod z čistírny na daném pozemku, nebo jejich odvádění do vodního toku.
Pro bližší upřesnění a cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže, nebo telefonicky na 377 900 800.
Voda se vyznačuje velkým měrným teplem, dobrou tepelnou a teplotní vodivostí, nízkou dynamickou i kinematickou viskozitou.
Balená voda se stala součástí našich životů, přestože pitná voda teče z kohoutku. Jak moc
V Česku je nejhorší sucho za 500 let, trpí jím 98 % území. Přesto podle