Kalová čerpadla

Prodáváme, montujeme a servisujeme širokou škálu kalových čerpadel.

Kalová čerpadla

Na rozdíl od běžných ponorných čerpadel na vodu jsou kalová čerpadla konstruována tak, aby dokázala vyčerpat i kapaliny s obsahem pevných, nebo abrazivních nečistot a příměsí (tyto kapaliny obecně nazýváme kaly).

Při dosažení určité výšky hladiny čerpané kapaliny se kalové čerpadlo samo zapne, při poklesu pod stanovenou hladinu vypne. Umožňuje automatický provoz. Díky plovákovému spínači je čerpadlo také chráněno proti běhu na sucho, který by ho mohl poškodit.

Kvůli náročným provozním podmínkám jsou kalová čerpadla většinou vyrobena z odolných materiálů. Menší kalová čerpadla na znečištěnou nebo odpadní vodu jsou často vyráběna z odolných tvrzených plastů. Větší a profesionální čerpadla na splašky, surové kaly a abrazivní kapaliny jsou vyráběna z oceli a nerezových materiálů, takže mohou být použita i v agresivním prostředí (septik, žumpy, stavební jámy, doly, jímky průmyslových kalů).

Důležitou vlastností kalových čerpadel je maximální průchodnost pevných částí. Ta udává, jak veliké pevné příměsi mohou čerpadlem projít, aniž by došlo k jeho ucpání. U běžných kalových čerpadel pro domácí použití se průchodnost běžně pohybuje v rozmezí 5 – 50 mm, velká průmyslová kalová čerpadla však mohou mít průchodnost 75 mm a více.

Jak vybrat kalové čerpadlo?

Podstatné je zvážit dopředu, jaké kapaliny chceme s kalovým čerpadlem čerpat. Pro mírně znečištěnou a odpadní vodu (tzv. světlé odpadní vody) můžeme použít menší kalová čerpadla. Pro splašky a surové kaly použijeme klasické kalové čerpadlo. Pokud v čerpané kapalině budě větší obsah písku a jiných abrazivních látek, použijeme speciální čerpadla pro abrazivní vody.

Podle charakteru čerpané kapaliny také stanovíme, jakou průchodnost pevných nečistot čerpadlem potřebujeme. U průchodnosti je vhodné mít dostatečnou rezervu, na druhou stranu je zbytečné pořizovat předimenzované čerpadlo.

Podle toho, jak vysoko a daleko potřebujeme kapalinu přečerpat, určíme potřebný výtlak čerpadla. Ten udává, do jaké výšky dokáže čerpadlo kapalinu vytlačit. Při výběru se neřídíme pouze maximálním výtlakem čerpadla (při něm je totiž průtok čerpadla nulový), ale orientujeme se podle výkonové charakteristiky čerpadla, která udává, jaký bude mít čerpadlo průtok pro konkrétní výšku

Vybírejte od zkušených a certifikovaných dodavatelů. Nedoporučujeme vybírat kalové čerpadlo pouze na základě akční ceny!

Pro správnou volbu kalového čerpadla je třeba si zodpovědět několik základních otázek:

 • Jakou vodu chcete čerpat?
 • Jak často chcete vodu čerpat?
 • Jaké množství vody chcete čerpat?
 • Vzdálenost mezi zdrojem vody a místem odčerpání?
 • Převýšení mezi zdrojem vody a místem odčerpání?
 • Hloubka zdroje vody?
 • Vydatnost zdroje vody?
 • Výška vodního sloupce?
 • Požadované napětí?

Potřebujete poradit? Pro správný výběr kalového čerpadla nás kontaktujte pomocí formuláře níže.

Oblíbená kalová čerpadla

CALPEDA GQRM

Čerpadlo s jedním oběžným kolem s vertikálním výtlačným výstupem. Dvojitá mechanická hřídelová ucpávka s vloženou olejovou komorou za účelem zabezpečení proti chodu nasucho.

HCP AL21NF

Lehké a kompaktní čerpadlo. Horní kryt a plášť motoru jsou vyrobeny z pevné a korozivzdorné oceli. Suchý motor je vybaven doplňkovou tepelnou ochranou. Pro všechny velikosti je k dispozici systém spouštěcího zařízen.

PUMPA blue line PSDR550P

Čerpadlo s automatickým hlídáním hladiny je převážně určené k odčerpávání čisté nebo mírně znečištěné drenážní vody ze sklepů, pro zavlažování nebo přečerpávání zásobníků. Maximální průměr nečistot do 3 mm. Součástí je plovákový spínač.

Leo LKS

Čerpadlo k čerpání čisté nebo mírně znečištěné vody ze studní a nádrží. Pro menší zavlažovací systémy, přečerpávání, retenční nádrže.

Oblíbené značky kalových čerpadel

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo Calpeda

Calpeda

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo Grundfos

Grundfos

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo E-Tech

E-Tech

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo Pumpa

Pumpa

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo HCP Pump

HCP

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo Leo

LEO

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo Stairs Pump

Stairs

Profivoda Ponorná Čerpadla Logo Stairs Sigma Lutín

Sigma

Základní příslušenství ke kalovým čerpadlům

Podle typu kalového čerpadla je buď příslušenství součástí balení, anebo je potřeba jej pořídit samostatně.

Co vše zajišťujeme

 • Konzultace, poradenství, terénní prohlídky
 • Prodej nových kalových čerpadel
 • Montáže ponorných čerpadel
 • Servis a oprava kalových čerpadel
 • Demontáž starých kalových čerpadel
 • Prodloužení kabelu kalového čerpadla
 • Správný výběr vhodného příslušenství

Komplexní poradenství

Neváhejte nás kontaktovat. Zpracujeme vám cenovou kalkulaci na kalové čerpadlo dle požadavku. Pomůžeme vám nový vodní zdroj zprovoznit a čerpat požadované množství vody, anebo se pokusit zachránit starší vodní zdroj.

Nabízíme komplexní poradenství – čištění vodních zdrojů, rekonstrukce studní, rozbory vody, úpravny a filtrace vody.

Pro bližší upřesnění a cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže, nebo telefonicky na 377 900 800.

Užitečné informace

Přehrát video
Přehrát video