Řídící a ovládací systémy

Prodáváme, montujeme a servisujeme širokou škálu řídících a ovládacích systémů.

Řídící a ovládací systémy

Mezi řídící a ovládací systémy řadíme např. tlakové spínače, presscontroly, frekvenční měniče, rozvaděče, plovákové spínače, motorové spouštěče, spínací skříně a snímače stavu hladiny. Nabízíme řešení od předních výrobců.

Tlakové spínače patří mezi základní součásti domácích vodáren. Domácí vodárně při poklesu tlaku vyšlou signál, aby zapnula elektromotor čerpadla a dorovnala tlak do maximální hodnoty. Tlakové spínače je možné vybírat dle hodnoty požadovaného vypínacího a zapínacího tlaku.

Frekvenční měniče nabízí komfortní řešení pro automatický provoz čerpadel s regulací na konstantní tlak. Použitím frekvenčního měniče dosáhnete nižší energetické náročnosti systému a zajistíte si komfortní dodávku vody při konstantním tlaku. Frekvenční měniče můžeme doporučit takřka ke všem běžným typům čerpadel.

Presscontrol je tlakový spínač se zabudovanou ochranou proti chodu na sucho. Některé tlakové řídící jednotky jsou vybaveny funkcí automatického resetování a odloženého automatického spuštění. Používá se pro automatické řízení čerpadla. Určené pro domácí vodárny, zahrady a zavlažování.

Plovákové spínače slouží ke hlídání úrovně hladiny a pro stabilizaci přítoku vody. Plovákový spínač je výškově nastavitelný a jeho montáž není náročná. Nabízíme v různých délkách dle potřeby.

Jak vybrat řídící a ovládací systém?

Podstatným faktorem pro výběr vhodného řídícího a ovládacího systému je účel použití, a to dle počtu odběrných míst a četnosti odběru. Dále lze vybírat produkty, které mají další funkci nad rámec běžného užití. Například displej, klávesnici, aplikaci atp.

Pro běžné instalace v rodinných domech jsou nejčastěji používány tlakové spínače se zapínacím tlakem 2,1 baru a vypínacím tlakem 3,5 baru. Nicméně zapínací a vypínací tlak lze dle potřeby přizpůsobit, takže nastavení spínače z výroby není rozhodující. Důležité je spíše zvážit, zda budete připojovat čerpadlo pro napětí 230 V nebo 400 V. U třífázových čerpadel na 400 V je nutné vybrat tlakový spínač, který toto připojení umožňuje.

Nejznámějším tlakovým spínačem je PSM 2,1-3,5 bar 230 V, který je vhodný pro většinu menších instalací s jednofázovým čerpadlem. Pro náročnější podmínky a speciální instalace lze doporučit tlakový spínač TSA 3S 2-3,5 bar. Tento spínač je možné použít i pro třífázová čerpadla a umožňuje jednodušší přesnější nastavení tlaků. V případě, že zvažujete úpravnu vody, volte tlakový spínač s větším rozsahem. Úpravny vody mnohdy vyžadují minimální spínací tlak kolem 2,5-3 barů.

Frekvenční měniče jsou pro jednofázové/třífázová motorová čerpadla. U těchto zařízení je možné vybírat varianty s pomocným LCD displejem, dotykovou klávesnicí pro nastavení požadovaného tlaku a ovládání čerpadla, či aplikaci do telefonu.

Vybírejte řídící a ovládací systémy vždy od zkušených a certifikovaných dodavatelů.

Potřebujete poradit? Pro správný výběr řídícího a ovládacího systému nás kontaktujte pomocí formuláře níže.

Oblíbené řídící a ovládací systémy

FRANKLIN SUBDRIVE – Inteligentní řízení motorů

Tato nová generace léty prověřeného regulátoru konstantního tlaku obsahuje všechny funkce současného designu, stejně tak jako výhody a pokročilé funkce nového SubDrive Connect systému.S ohledem na dlouhodobé zkušenosti se systémy SubDrive je nová platforma schopna optimalizovat výkon systému, dodávky tlaku vody a diagnostiku provozu systému.

Vedle již zmíněných vylepšených funkcí, nabízí nový model také Wi-Fi připojení k použití s mobilní aplikací FE Connect. Díky nejmodernější technologii a pečlivě vybraným komponentům dokážou nové SubDrive jednotky poskytnou konstantní tlak díky přesnému řízení ponorných čerpadel.

Výhody

 • Trvalý tlak vody s širokým rozsahem nastavení (0,5 až 9,5 barů)
 • Frekvenční rozsah motoru definovaný uživatelem
 • FE Connect Mobilní aplikace pro pokročilé nastavení a monitorování
 • Systém „Plug and Play“
 • Zabudovaná diagnostika a ochrana
 • Snadno čitelný displej LCD pro identifikaci tlaku a poruchy systému
 • Vestavěný duplexní alternátor pro provoz s dvojím pohonem
 • Osvědčené součásti pro dlouhodobou spolehlivost
 • Zpětná kompatibilita a snadná instalace
 • Jednofázový provoz motoru s třemi vodiči (60 Hz)
 • Pokročilá funkce „měkký start“ zvyšuje životnost motoru
 • Certifikáty CE, cULus a UL

Doplněk k Franklin Subdrive: aplikace FE CONNECT

Konektivita Wi-Fi je funkce pohonu, která umožňuje provést připojení s jedním Wi-Fi zařízením (smartphonem nebo tabletem). Toto připojení je pak možné využít k monitorování charakteristik pohonu, k provádění pokročilých nastavení a k prohlížení nebo e-mailování historie poruch a změn v konfiguraci.

Frekvenční měnič ARCHIMEDE

Moderní a komfortní řešení pro automatický provoz čerpadel s regulací na konstantní tlak. Použitím frekvenčního měniče dosáhnete nižší energetické náročnosti systému a zajistíte si komfortní dodávku vody při konstantním tlaku. Navíc je možné indikovat různé provozní stavy a poruchy přímo na displeji frekvenčního měniče.

Pro snadné nastavení a indikaci je frekvenční měnič vybaven LCD displejem v českém jazyce. Vhodné pro všechny systémy zásobování vodou z vrtů, studní a nádrží

Výhody

 • Zajištění dodávky vody při konstantním tlaku
 • Frekvenční měnič chrání čerpadlo proti běhu na sucho
 • Vybaven LCD displejem a menu frekvenčního měniče v českém jazyce
 • Systémy s FM nevyžadují použití velké tlakové nádoby. Zpravidla je dostačující nádoba do objemu 8l
 • Krytí IP65

Presscontrol tlaková řídící jednotka

Tlaková řídící jednotka PC-10PAM se zabudovanou ochranou proti běhu na sucho a nastavitelným zapínacím tlakem. Určena pro automatické zapínání a vypínaní čerpadel. Sepne čerpadlo při poklesu na nastavený minimální (zapínací) tlak a poté vypne čerpadlo při ukončení odběru vody. Určené pro malé domácí vodárny, zahrady a zavlažování.

MAVE snímání hladiny, ochrana a ovládání čerpadla + ponorné sondy

Hlídání hladiny MAVE slouží jako ochrana čerpadel proti chodu bez vody nebo jako automatické ovládání – řízení za účelem udržování hladiny v určité úrovni.

Oblíbené snímače:

MAVE 2-HH2 – ochrana jednofázových čerpadel

Ochrana jednofázových čerpadel s příkonem do 1500 W proti chodu bez vody nebo jejich automatické ovládání. K ovládání jednofázových čerpadel s příkonem nad 1500 W je vhodné použít Snímač hladiny MAVE 2-HH3

MAVE 2-HH3 – ochrana třífázových čerpadel

Ochrana třífázových čerpadel proti chodu bez vody nebo jejich automatické ovládání. Automatické ovládání čerpadla připojením dvou sond, jejichž vzdálenost určuje spínací diferenci, nebo dvojité sondy (PS-3, PSV-2). Ponorné sondy nejsou součástí snímače hladiny, nutno zakoupit samostatně (viz Ponorné vodivostní sondy).

Oblíbené sondy:

MAVE PSV-2 ponorná sonda do vrtu dvojitá

Ponorná sonda se vyrábí s kabelem atestovaným do pitné vody. Sondy se připevní vázacími páskami na potrubí ve vrtu. Ponorné vodivostní sondy se dodávají jako celek s již zalitým kabelem požadované délky od 10 do 100 metrů.

Základní příslušenství k řídícím a ovládacím systémům

Podle typu řídícího a ovládacího systému je buď příslušenství součástí balení, anebo je potřeba jej pořídit samostatně.

 • Tlakové sensory
 • Tlakové sondy
 • Spínací skříně
 • Motorové spouštěče
 • Rozvaděče
 • Hladinoměry 

Co vše zajištujeme

 • Konzultace, poradenství, terénní prohlídky
 • Prodej nových řídících a ovládacích systémů
 • Montáže řídících a ovládacích systémů
 • Servis a oprava řídících a ovládacích systémů
 • Demontáž starých řídících a ovládacích systémů

Komplexní poradenství

Neváhejte nás kontaktovat. Zpracujeme vám cenovou kalkulaci na řídící a ovládací systém dle požadavku. Pomůžeme vám nový vodní zdroj zprovoznit a čerpat požadované množství vody, anebo se pokusit zachránit starší vodní zdroj.

Nabízíme komplexní poradenství – čištění vodních zdrojů, rekonstrukce studní, rozbory vody, úpravny a filtrace vody.

Pro bližší upřesnění a cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže, nebo telefonicky na 377 900 800.

Užitečné informace

Přehrát video
Přehrát video