Změkčení tvrdé
vody

Tvrdá voda znamená, že vaše voda má v sobě vysoký obsah minerálů. Tvrdost může být trvalá nebo dočasná.

Změkčovače tvrdé vody a tvrdá voda

Tvrdá voda znamená, že vaše voda má v sobě vysoký obsah minerálů. Tvrdost může být trvalá nebo dočasná. Ta, která je tvrdá trvale, obsahuje sulfidy, křemičitany, chloridy a dusičnany. V dočasně tvrdé vodě najdete rozpuštěný hydrogenuhličitan vápenatý. V domácích podmínkách si můžete svou vodu otestovat jednoduchou pomůckou, stačí si umýt ruce. Pokud mýdlo pění málo, voda je tvrdá. Ale přesné hodnoty tak nepoznáte. V tom vám pomohou odborníci, kteří provedou rozbor vody. Na jeho základě pak můžeme najít řešení.Vodu lze totiž změkčit.

Projev vodního kamene

Vodní kámen je pevný povlak, který se usazuje na stěnách nádob, ve kterých je přechovávána, vedena nebo především zahřívána a poté ochlazována tvrdá voda, jejíž teplota nedosahuje 100°C. Základní složkou vodního kamene je obvykle uhličitan vápenatý.

Vodní kámen najdeme především v elektrických spotřebičích, které takto ničí a snižuje jejich životnost, stejně jako účinnost pracích prostředků. Navíc je i neestetický, způsobuje usazeniny na obkladech v koupelně, na nádobí…

Naši odborníci radí

Proč si s výběrem změkčovače nechat poradit námi?

Než si pořídíte změkčovač, měla by tomu vždy předcházet důsledná analýza situace. Nezbytně si musíte odpovědět nejen na to, že změkčovač potřebujete, ale také proč ho konkrétně potřebujete. Proto musí před nákupem změkčovače nevyhnutelně přijít na řadu laboratorní rozbor vody. Na základě toho, jaké hodnoty nám v něm vyjdou, pro vás navrhneme ideální řešení a zdůvodníme svůj výběr. Víme, že ne všechna vám mohou vyhovovat, a to i finančně. Řekneme vám otevřeně pro i proti veškerých variant.

Za každého seriózního poskytovatele jakýchkoli výrobků i služeb by měly hovořit především reference a řada spokojených klientů v oboru. Rozhodně bohužel existují i ti prodejci, pro něž je na prvním místě výhradně zisk. Ostražití buďte zejména tehdy, snaží-li se vás zástupce společnosti nalákat na podezřele výhodnou nabídku. Je jasné, co utrpělo: Zpravidla se vám do rukou dostává nekvalitní výrobek, jehož následná instalace i provoz se prodraží. Pečlivě vybírejte, přijít o peníze je v takové situaci ještě ta méně nepříjemná varianta. Kvalita vody má vliv i na vaše zdraví. Citlivějším osobám může konzumace vody tvrdé „dopomoci” až k tvorbě ledvinových kamenů.

My se úpravou vody zaobíráme už od roku 2008 a k tomu se opíráme o zkušené obchodní partnery, které si pečlivě vybíráme, mají více než dvacetiletou praxi. Máme tudíž v oboru přehled a nemusíte se obávat, že bychom vám předkládali postupy zastaralé. Trendy je zkrátka potřeba sledovat i v této oblasti.

A samozřejmě pro nás veškerá činnost nekončí momentem prodeje výrobků vám. Skutečně nám záleží na tom, abyste měli kvalitní vodu, proto nabízíme záruční i pozáruční servis.

Užitečné informace

Proč se starat o vodu, kterou máte doma?