Filtr železa
a manganu

Železo je nežádoucí látkou ve vodě samozřejmě hned z několika důvodů.

Kdy je nutné filtr železa použít?

Železo je nežádoucí látkou ve vodě samozřejmě hned z několika důvodů. Pokud voda obsahuje více než 0,2 mg/l železa, poznáme to velice jednoduše, na téměř jakémkoli povrchu se objevují žluté až načervenalé skvrny.

Chuťově vysokou koncentraci železa poznáme, když přesáhne 0,8 mg/l, chuť vody začíná být kovová a voda může být i zakalená.

Montáže filtrací na železo

Montujeme filtrace na odstranění železa po celé české republice. Poradíme si i se složitějšími montážemi. Vyřešíme i problematiku, od které ostatní dávají ruce pryč.

Servis filtrací na železo

Servis je základním kamenem pro správnou funkci filtračního zařízení, pokud si jen koupíte filtraci a nebudete se o ni starat, dopadnete tak, jako byste nejezdili s automobilem do servisu a neměnili olej.

Filtrace bez servisu 100% přestane fungovat. Jsme na trhu od roku 2009 a servisy provádíme pravidelně u více než 6000 zákazníků.

Kde se bere v pitné vodě mangan?

Ruku v ruce se železem jde také mangan, v přírodě se tyto dva prvky prakticky vždy vyskytují současně. Přítomnost manganu ve vodě poznáte podle výskytu mastných skvrn nebo nezaměnitelného černého zabarvení. Zdrojem těchto látek zpravidla bývají rudy, sedimenty a rovněž i průmyslová činnost.

Proč musí mangan z vody pryč?

Kov mění senzorické vlastnosti vody, přičemž za změnu vůně vody jsou zodpovědné bakterie a takováto voda pak v žádném případě není pitná a nedoporučuje se ji používat ani coby užitkovou. To platí i pro mangan, jeho vysoká koncentrace může způsobit například skvrny na vypraném prádle, jejichž odstranění je potom velmi obtížné.

To ovšem není vše, železo sloučené s kyslíkem způsobí vznik oxidu železitého, a tím korozi armatur a potrubí. Takže může citelně poškodit bojlery a jiná zařízení. Abychom dokázali rozlišit, kdy už je železa ve vaší studni příliš, musíme provést rozbor vody. A co z něj vyčteme? Přesahují-li hodnoty železa následující hranici:

pro pitnou a balenou vodu 200 μg/l
pro kojeneckou a pramenitou 300 μg/l
a pro studniční až 500 μg/l

představuje už obsah železa ve vodě problém a je zapotřebí jej řešit.

Výroba filtrací na železo a mangan

Filtrace na železo a mangan si vyrábíme sami. Dovážíme si komponenty z celého světa, filtrace vyrábíme a kompletujeme dle rozboru vody na míru zákazníkům. Obvykle dovezeme komponenty k zákazníkovi a filtraci sestavujeme a plníme až na místě. Máte tím jistotu, že filtrace je dle úvodní analýzy a rozboru vody navržena ekonomicky a přesně tak, aby fungovala co nejlépe.

Nestane se vám, že filtrace je navržena a vyrobena někde mimo republiku, nejčastěji v Číně a je dodávána všem zákazníkům, bez ohledu na vstupní parametry a požadavky vás, zákazníka.

Užitečné informace

Přehrát video