Sledujte nás:

UV Lampy

UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

Jak UV lampa funguje?

Voda protékající skrze vstupní port UV lampy dále protéká kolem výkonné UV zářivky, která se nachází uvnitř termicky zabezpečené křemenné trubice. Ultrafialové záření ničí bakterie a viry a poškozuje jejich strukturu molekul DNA. Takto rovněž je znemožněno následné zpětné rozmnožení. Do vody nejsou vnášené žádné změny chemického obsahu a nevytváří se vedlejší produkty. Naše lampy se jednotlivě liší svými vlastnostmi, např. maximálním průtokem vody apod., ale všechny pracují stejně a za stejným účelem.

UV lampa může být spojena spolu s filtrem klasickým, tím se např. může zajistit filtrování vody, která bude protékat UV lampou.

Po rozboru vody, kdy bylo zjištěno ve vodě větší množství bakterií, než povoluje norma, je nutné tento problém řešit. Řěší se to buď pomocí chlorace, což není ze zdravotního hlediska úplně šťastné řešení a nebo právě pomocí UV lampy, která dokáže díky ultrafialovému záření bakterie, cysty a viry zlikvidovat.

Naši odborníci radí

Přehrát video

Jakou má UV LAMPA výhodu?

UV lampy mají tu výhodu, že se dají jednoduše instalovat, jsou bezpečné v provozu a mají minimální nároky na údržbu. Jejich provozní náklady jsou omezeny pouze na spotřebu elektrické energie. Tato metoda se stává ve světě čím dál více populárnější díky své účinnosti.

Kde všude se může UV lampa použít?

UV lampy mohou být použity v domácnostech, domech a nebo průmyslu pro úpravu – ošetření pitné vody.

Můžeme je najít například při použití v bazénech, rodinných domech, chatách, nebo jiných větších objektech, jako jsou např. nemocnice, laboratoře, restaurace a také v průmyslu. Účinek lamp nemění fyzikální nebo chemické vlastnosti vody.

UV Lampy se běžně využívají pro úpravu pitné vody, která obsahuje bakterie ve vodě.

Účinnost UV Lampy

Účinnost jednotlivých UV lamp se skutečně liší, za prvé jejich výkonem, za druhé kvalitou výroby a za třetí způsobem použití, neboli jak odborně je uv lampa nainstalována. Všechny tři body jsou velice důležité a určují, zda UV lampa pomůže problém vyřešit či nikoliv.

UV Lampy 1

Chcete se dozvědět víc o UV lampách?

Rádi Vám poradíme a vypracujeme projekt na míru vašim potřebám.

Další možnosti filtrace