Když řešíte vodu – 1. díl – Soběstačnost zajistí vaší domácnosti vlastní studna

Stále více lidí si začíná uvědomovat problémy týkající se zdroje vody. Proto také přibývá nových studen a spousta domácností i firem se tak stává soběstačnými. Nejen, že se osamostatní, ale také hodně ušetří. Naštěstí už také existují firmy, které dovedou komplexně řešit vše, co se studen týká. Společnost PROFIVODA s.r.o. se zabývá komplexními vodohospodářskými službami – kopanými i vrtanými studnami od A do Z, čistírnami odpadních vod, ale i akumulací dešťové vody.  Řeší tak nejprve množství vody a následně i její kvalitu, zpracovává kompletní projektovou dokumentaci, provádí výkopové práce, veškeré stavební úpravy, dodává čerpací techniku pro čerpání vody i technologie zajišťující kvalitu vody, tzv. úpravny a filtrace vody.

Voda je velké téma. To se týká nejen těch, kdo nově staví, ale i těch, kteří už nemovitost mají a řeší sucho, zdražování či kvalitu vody.

V poslední době se také hodně mluví o soběstačnosti. Stále se staví a obec mnohdy neposkytne dostatečný servis, tím může být stáří trubek, tlak či lokalita. Neustále se voda také zdražuje, proto je řešením alternativní zdroj vody.

„Pokud někdo uvažuje, že vodní zdroj potřebuje, je nejvyšší čas to řešit. Ten proces trvá několik měsíců. Apelujeme proto na to, že se studna či vrt musí řešit co nejdříve,“ říká Pavel Bláha, provozně-obchodní ředitel společnosti Profivoda s.r.o.

První věc, kterou by zákazník měl udělat, je najít si firmu, která přijede na pozemek a doslova mu ušije vrt na míru. Od toho se odvíjí i cena realizace. Cenu pak ovlivňuje také celková spotřeba, výhled do budoucna a třeba i geologické podloží.

„Přijedeme na pozemek a zjistíme všechny potřebné informace, zmapujeme si terén, a to i za použití proutků a také si ohlídneme okolní vodní zdroje. To vše se předá technickému pracovníkovi, který navrhne technologii vrtání, hloubku a další potřebné kroky,“ říká Patrik Pavlík, jednatel společnosti Profivoda s.r.o.

Od přípravy plánů až po realizace může leckdy uplynout několik měsíců, a to především kvůli zdlouhavé legislativě. Proto pokud o studně či vrtu uvažujete, měli byste se rozhodnout co nejdříve.

zdroj: tvbydleni.cz