Sledujte nás:

Když řešíte vodu – 10. díl – Úprava a filtrace pitné vody

Stále více lidí si začíná uvědomovat problémy týkající se zdroje vody. Proto také přibývá nových studen a spousta domácností i firem se tak stává soběstačnými. Nejen, že se osamostatní, ale také hodně ušetří. Naštěstí už také existují firmy, které dovedou komplexně řešit vše, co se studen týká. Společnost PROFIVODA s.r.o. se zabývá komplexními vodohospodářskými službami – kopanými i vrtanými studnami od A do Z, čistírnami odpadních vod, ale i akumulací dešťové vody.  Řeší tak nejprve množství vody a následně i její kvalitu, zpracovává kompletní projektovou dokumentaci, provádí výkopové práce, veškeré stavební úpravy, dodává čerpací techniku pro čerpání vody i technologie zajišťující kvalitu vody, tzv. úpravny a filtrace vody.

Tvrdost vody jde vidět především vizuálně, někdy potřebujeme více soli do myčky, jindy nám šedne bílé prádlo a mnohdy v koupelně můžeme vidět i různé fleky a mapy. Problémy se ale můžou týkat i našeho zdraví. Vhodným řešením je proto úpravna vody. 

„Lidé se o problematiku začínají více zajímat. My se zákazníka ptáme, jak vodu využívá, jak ji chce do budoucna využívat a my následně doporučíme vhodnou filtraci a postavíme návrh řešení na míru. Zaměřujeme se na detailnější popis situace a až poté stavíme návrh řešení. Obhlídku vodovodního systému pak udělá náš technický pracovník přímo doma na místě,“ říká Pavel Bláha, provozně-obchodní ředitel společnosti Profivoda s.r.o. 

Filtrační zařízení by lidé měli řešit, pokud sledují nějaké změny u vody. Jde ale také o prevenci. 

„Voda se po instalaci filtračního zařízení změní k lepšímu a kvalita je poznat hned, jedná se vlastně u umělé ledviny systému,“ říká Patrik Pavlík, jednatel společnosti Profivoda s.r.o. 

Filtrační zařízení jsou plně automatická zařízení, je ale třeba vybírat firmu, která neřeší jen samotné zařízení, ale vezme v potaz komplexně všechny ukazatele.  Zařízení proto nevybírejte na e-shopech, ale vybírejte odborné firmy.

zdroj: tvbydleni.cz