Když řešíte vodu – 9. díl – Víte, jakou má vaše voda kvalitu? Zjistí to laboratorní rozbor

Stále více lidí si začíná uvědomovat problémy týkající se zdroje vody. Proto také přibývá nových studen a spousta domácností i firem se tak stává soběstačnými. Nejen, že se osamostatní, ale také hodně ušetří. Naštěstí už také existují firmy, které dovedou komplexně řešit vše, co se studen týká. Společnost PROFIVODA s.r.o. se zabývá komplexními vodohospodářskými službami – kopanými i vrtanými studnami od A do Z, čistírnami odpadních vod, ale i akumulací dešťové vody.  Řeší tak nejprve množství vody a následně i její kvalitu, zpracovává kompletní projektovou dokumentaci, provádí výkopové práce, veškeré stavební úpravy, dodává čerpací techniku pro čerpání vody i technologie zajišťující kvalitu vody, tzv. úpravny a filtrace vody.

Kvalita vody a její laboratorní rozbor je velmi důležitý pro kvalitu vaší vody.

„Apelujeme na důslednost, lidé by měli vybírat akreditovanou laboratoř. Správná firma by se také měla klienta zeptat, proč rozbor vody potřebujete, je jiný rozbor u domácnosti, či velkého hotelu. Existují ale i další ukazatele, které udávají složení vody, jako je lokalita či blízkost nějakého vodního zdroje,“ říká Patrik Pavlík, jednatel společnosti Profivoda s.r.o.

Rozbor vody určí základní informace, které ukážou na schodu s danými normami. Zda voda splňuje určité limity, je pitná či potřebuje nějakou úpravu. 

„Pití vody má zásadní vliv na zdraví člověka, proto je dobré jednou za rok vodu dát na rozbor. Lidé by se neměli bát zainvestovat a dozvědět se o své vodě co nejvíce. Ve vodě se myjeme, vaříme z ní, a hlavně jí i pijeme,“ říká Patrik Pavlík

Rozbor vody se netýká jen majitelů studen a vrtů, ale i domácností v bytech či rodinných domech. „Jednou za čas je dobré také dezinfikovat trubky a pročistit je, i takové služby nabízíme,“ říká Pavlík.

zdroj: tvbydleni.cz