Výhody vrtání s Profivodou
Vrtáme po celé ČR
Žádná cesta pro nás není daleká a díky optimalizaci trasy ani neplatíte předraženou dopravu.
Komplexnost
Vyřešíme za vás vše. Nebudete se o nic starat a veškeré riziko bereme na sebe.
Zkušenosti
Díky léty získávaným zkušenostem dokážeme splnit všechna přání zákazníků.
Hydrogeologické vrty pro vrtané studny
Před samotnou realizací vždy prostudujeme kompletní projektovou dokumentaci a veškerá stanoviska a rozhodnutí úřadů. Kalkulace vrtných prací vždy vychází z projektové dokumentace, kterou připravil hydrogeolog, projektant a vodohospodář a schválil příslušný vodoprávní úřad.
V projektové dokumentaci je definovaná hloubka vrtu a jeho průměr, jakým způsobem se má vrtat, nejčastěji se jedná o rotačně-příklepové vrtání se vzduchovým výplachem. Je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak vyvrtat.
Průměrný čas vrtání je 1 den.
Další varianty vrtání vždy vycházejí z geologie a doporučení hydrogeologa.
U našich projektů víme, jaká je situace a podle toho dokážeme garantovat vodu ve vrtu.
Nejmenší průměr vrtu u naši společnosti je možný 219/191 s vystrojením min 125 mm PVC-U trubkami, které mají atest pro pitnou vodu a splňují normu ČSN 75 5115 – Jímání podzemní vody. Po vyvrtání provádíme obsyp a těsnění vrtu dle technického provedení vrtu, či dle rozhodnutí hydrogeologa.
Geotermální vrty pro tepelná čerpadla
Tepelné čerpadlo země-voda získává energii ze zemského masívu nebo spodní vody. Tato geotermální energie je dále předávána topné vodě. Ve vrtu je zapuštěna sonda naplněná nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem. Podle velikosti vytápěného domu a místních geologických podmínek, se provádí jeden nebo více vrtů o hloubce 60 až 250 m. Pro vystrojení vrtu používáme pouze atestované a certifikované materiály včetně nejvýkonnější a nejbezpečnější sondy pro tepelná čerpadla na trhu.
Hloubka vrtu pro tepelné čerpadlo
Obecně podle typů horniny v ČR můžeme říci, že na 1 kW výkonu tepelného čerpadla země/voda je potřeba cca 20 m hloubky vrtu. Pro běžný rodinný dům je potřeba vrt o hloubce kolem 80 až 150 m. Pokud se rozhodnete pro plošný kolektor (tzv. horizontální vrt), tak si 1 kW výkonu vyžádá asi 40 m2 plochy.
Podle potřeby konkrétního rodinného domu nebo jiného objektu se většinou provádí jeden nebo více vrtů. Ve vrtu je následně uložený výměník tepla naplněný nemrznoucí směsí, která přenáší teplo odebrané ze země.
Tepelná čerpadla země – voda
Jde zejména o kvalitu použitého potrubí, geotermálních sond, rozdělovačů a sběračů atd. Nakupujeme materiály od předních výrobců na trhu. Stejnou péči musíme věnovat i výběru injektážní směsi, kterou často mnoho vrtařů nahrazuje obyčejným cementem.
Naši odborníci vám doporučí tepelné čerpadlo na míru vašemu domu, počtu jeho obyvatel, spotřebě a úniku tepla. Krom toho se vám postaráme o kompletní realizaci včetně projektové dokumentace, stavebního povolené a odborné instalace.
Kompletní řešení pro vrtané studny a tepelná čerpadla
Zmapování pozemku

Projektová dokumentace

Kompletní hydrogeologický servis v oblasti individuálního a obecního zásobování podzemní vodou.

Terénní prohlídka, rešerše archivních podkladů, zmapování okolních jímacích objektů a situace na pozemku.
Napojení vody do domu


Financování
Víme, že vrtaná studna může být nákladná investice. Proto Vám s jejím výhodným financování rádi pomůžeme.
Reference našich zákazníků
Videorecenze