Realizace vrtných prací

Hydrogeologické vrty

pro vrtané studny

Geotermální vrty

pro tepelná čerpadla

Výhody vrtání s Profivodou

Vrtáme po celé ČR

Žádná cesta pro nás není daleká a díky optimalizaci trasy ani neplatíte předraženou dopravu.

Komplexnost

Vyřešíme za vás vše. Nebudete se o nic starat a veškeré riziko bereme na sebe.

Zkušenosti

Díky léty získávaným zkušenostem dokážeme splnit všechna přání zákazníků.

Hydrogeologické vrty pro vrtané studny

Před samotnou realizací vždy prostudujeme kompletní projektovou dokumentaci a veškerá stanoviska a rozhodnutí úřadů. Kalkulace vrtných prací vždy vychází z projektové dokumentace, kterou připravil hydrogeolog, projektant a vodohospodář a schválil příslušný vodoprávní úřad.

V projektové dokumentaci je definovaná hloubka vrtu a jeho průměr, jakým způsobem se má vrtat, nejčastěji se jedná o rotačně-příklepové vrtání se vzduchovým výplachem. Je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak vyvrtat. 

Průměrný čas vrtání je 1 den. 

Další varianty vrtání vždy vycházejí z geologie a doporučení hydrogeologa.

U našich projektů víme, jaká je situace a podle toho dokážeme garantovat vodu ve vrtu.

Nejmenší průměr vrtu u naši společnosti je možný 219/191 s vystrojením min 125 mm PVC-U trubkami, které mají atest pro pitnou vodu a splňují normu ČSN 75 5115 – Jímání podzemní vody. Po vyvrtání provádíme obsyp a těsnění vrtu dle technického provedení vrtu, či dle rozhodnutí hydrogeologa.

Ukázky z vrtných prací

Geotermální vrty pro tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo země-voda získává energii ze zemského masívu nebo spodní vody. Tato geotermální energie je dále předávána topné vodě. Ve vrtu je zapuštěna sonda naplněná nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem. Podle velikosti vytápěného domu a místních geologických podmínek, se provádí jeden nebo více vrtů o hloubce 60 až 250 m. Pro vystrojení vrtu používáme pouze atestované a certifikované materiály včetně nejvýkonnější a nejbezpečnější sondy pro tepelná čerpadla na trhu.

Hloubka vrtu pro tepelné čerpadlo

Obecně podle typů horniny v ČR můžeme říci, že na 1 kW výkonu tepelného čerpadla země/voda je potřeba cca 20 m hloubky vrtu. Pro běžný rodinný dům je potřeba vrt o hloubce kolem 80 až 150 m. Pokud se rozhodnete pro plošný kolektor (tzv. horizontální vrt), tak si 1 kW výkonu vyžádá asi 40 m2 plochy.

Podle potřeby konkrétního rodinného domu nebo jiného objektu se většinou provádí jeden nebo více vrtů. Ve vrtu je následně uložený výměník tepla naplněný nemrznoucí směsí, která přenáší teplo odebrané ze země. 

Tepelná čerpadla země – voda

Ať už hledáte renomovanou značku nebo levné řešení, výběrem tepelného čerpadla vše zdaleka nekončí. Životnost celého systému značně ovlivňuje kvalita vrtných prací, zvolené příslušenství a vystrojení primárního okruhu tepelného čerpadla.
Jde zejména o kvalitu použitého potrubí, geotermálních sond, rozdělovačů a sběračů atd. Nakupujeme materiály od předních výrobců na trhu. Stejnou péči musíme věnovat i výběru injektážní směsi, kterou často mnoho vrtařů nahrazuje obyčejným cementem.

Naši odborníci vám doporučí tepelné čerpadlo na míru vašemu domu, počtu jeho obyvatel, spotřebě a úniku tepla. Krom toho se vám postaráme o kompletní realizaci včetně projektové dokumentace, stavebního povolené a odborné instalace.  

Kompletní řešení pro vrtané studny a tepelná čerpadla

Zmapování pozemku

Profivoda Vrtaná Studna Na Klíč Zmapování Pozemku
Terénní prohlídka, rešerše archivních podkladů, zmapování okolních jímacích objektů a situace na pozemku s cílem možnosti realizace vodního zdroje.

Projektová dokumentace

Profivoda Voda Vrtané Studny Na Klíč Projekt

Kompletní hydrogeologický servis v oblasti individuálního a obecního zásobování podzemní vodou.

Stavební povolení a inženýring
Profivoda Vrtaná Studna Na Klíč Projektová Dokumentace

Terénní prohlídka, rešerše archivních podkladů, zmapování okolních jímacích objektů a situace na pozemku.

Napojení vody do domu

Profivoda Článek Čištění Topních Systémů 2021
Navrhneme vhodné osazení zhlaví vrtu i čerpací techniky včetně výkopových prací a odborné montáže.
Dlouhodobá péče a servis
Realizace vrtných prací 2
Provádíme pravidelné čištění vrtu a akreditované rozbory vody pro kontrolu kvality a vody.

Financování

Víme, že vrtaná studna může být nákladná investice. Proto Vám s jejím výhodným financování rádi pomůžeme.

Nevíte si rady? Pojďme si nezávazně popovídat.

Najdeme to nejlepší řešení.

Reference našich zákazníků

Zahrádkářská kolonie v Podbořanech
Read More
Dobrý den, dovolte mi jménem zahrádkářské kolonie v Podbořanech, kde probíhal dne 18.8.2023 zkušební vrt, poděkovat partě vrtařů, kteří nejenom že odvedli profesionální práci, ale zanechali v nás dobrý dojem, že ještě slušní pracovníci nevymřeli. Všechna čest těmto pánům. Přejeme partě pohodu, klid a humor u dalších zákazníků, jako jsme si zažili my. S pozdravem Vladěna Tomášová Jsem moc ráda, že jsem zvolila Vaši firmu a doporučím tuto volbu všem známým. Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci.
Jana Navrátilová
Read More
Dovolte mi tímto poděkovat pracovníkům vrtné soupravy, kteří u nás zhotovovali studny od 1.4. 2021, lokalita na Skaličce. Byli to nejenom profesionálové, ale i jejich přístup k nám, zákazníkům, byl velmi vstřícný a bezchybný.
Jitka Bílková
Read More
Po dlouhé době firma, která udělá co slíbí. Rychlá domluva.
Vladimír Rylich
Read More
Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat četě vrtařů, kteří mi v Dobrovici vyvrtali studni. Pracovali profesionálně, každý věděl co má dělat a plně naplnil název vaší firmy profi - voda. Chtěl bych se určitě zmínit o vašem pracovníkovy p. Bláhovy s kterým jsem byl v jednání více jak rok. Budu vaší firmu doporučovat svým známím a kamaradům.
Jaromír Blinka
Read More
Realizaci vrtu mi prováděla tato firma. Musím smeknout před profesionálním, vstřícným přístupem vedení firmy a v neposlední řadě vrtací četě. Velice ochotní, vstřícní - nic pro ně nebyl problém. Mohu s klidným svědomím konstatovat, že tohle jsou opravdoví profíci. Chci vyjádřit velké poděkování.
Previous
Next

Videorecenze