Když řešíte vodu – 4. díl – Nepodceňujte výběr firmy na realizaci studny

Stále více lidí si začíná uvědomovat problémy týkající se zdroje vody. Proto také přibývá nových studen a spousta domácností i firem se tak stává soběstačnými. Nejen, že se osamostatní, ale také hodně ušetří. Naštěstí už také existují firmy, které dovedou komplexně řešit vše, co se studen týká. Společnost PROFIVODA s.r.o. se zabývá komplexními vodohospodářskými službami – kopanými i vrtanými studnami od A do Z, čistírnami odpadních vod, ale i akumulací dešťové vody.  Řeší tak nejprve množství vody a následně i její kvalitu, zpracovává kompletní projektovou dokumentaci, provádí výkopové práce, veškeré stavební úpravy, dodává čerpací techniku pro čerpání vody i technologie zajišťující kvalitu vody, tzv. úpravny a filtrace vody.

Vybrat správnou firmu na realizaci studny je velmi zásadní. Takovou záležitost totiž řešíme mnohdy jen jednou za život. Důležité je, aby firma řešila vše komplexně, tedy od projektu po kolaudaci. Také je dobré, aby společnost měla dlouholeté zkušenosti a dobré reference.

Rizik může být několik, například zastaralá technika či neaktuální technologický postup. Používané materiály by vždy měly mít potřebné atesty a splňovat aktuální požadavky. „Zákazník by si měl nechat udělat několik cenových nabídek. První krok je vybírat dle internetové prezentace. Je důležité podívat se na počet zákazníků, jak dlouho je firma na trhu, velikost firmy či samotné jednání zaměstnanců,“ říká Patrik Pavlík, jednatel společnosti Profivoda s.r.o.

Společnost Profivoda působí ve všech koutech České republiky, má zmapovaná jak ochranná pásma, tak lázeňská města. Pracuje s nejmodernější technikou a se zákazníkem komunikuje od samého počátku až po konečnou kolaudaci studny.

„Spousta firem vrtání v některých lokalitách odmítne, my jdeme i do obtížných lokalit, každé místo minimálně zmapujeme a pokusíme se být úspěšní. Jsou ale opravdu místa, jako třeba lázeňská města, kde se vrtat nedá. I na tato úskalí klienta předem upozorníme a vše je pak na následné domluvě,“ říká Tomáš Josífek, provozně-technický ředitel společnosti Profivoda s.r.o.

„Každý pozemek je pro nás nová realizace. Naše filozofie je, že studnu stavíme pro zákazníka. Po celou dobu mu pomáháme a vše s ním konzultujeme. Zákazník by si měl vybrat firmu, která přijede na pozemek a navrhne celý technologický postup pro dané místo,“ dodává Pavel Bláha, provozně-obchodní ředitel společnosti Profivoda s.r.o.

Výběr firmy pro vaši studnu proto nepodceňujte a vše si předem pečlivě ověřte. Jedná se totiž o dlouhodobou investici a ušetříte si tak spoustu nepříjemných starostí.  

zdroj: tvbydleni.cz