Když řešíte vodu – 5. díl – Nechte si prohlédnout vaši studnu odborníkem

Stále více lidí si začíná uvědomovat problémy týkající se zdroje vody. Proto také přibývá nových studen a spousta domácností i firem se tak stává soběstačnými. Nejen, že se osamostatní, ale také hodně ušetří. Naštěstí už také existují firmy, které dovedou komplexně řešit vše, co se studen týká. Společnost PROFIVODA s.r.o. se zabývá komplexními vodohospodářskými službami – kopanými i vrtanými studnami od A do Z, čistírnami odpadních vod, ale i akumulací dešťové vody.  Řeší tak nejprve množství vody a následně i její kvalitu, zpracovává kompletní projektovou dokumentaci, provádí výkopové práce, veškeré stavební úpravy, dodává čerpací techniku pro čerpání vody i technologie zajišťující kvalitu vody, tzv. úpravny a filtrace vody.

Každou studnu je dobré nechat zkontrolovat odborníkem. Díky kamerové inspekci lze zjistit stav v hloubce, odborník ověří i vrchní stav vrtu a kontrola by měla ukázat i v jaké kondici je čerpadlo. Každého, kdo má studnu také zajímá kvalita vody z vrtu, také to odborní pracovníci dovedou zjistit.

„Pokud má zákazník nevhodné čerpadlo, může si časem vrt zdevastovat. Jde o špatné osazení techniky, chybějící servis a nedostatek čištění,“ říká Tomáš Josífek, provozně-technický ředitel společnosti Profivoda s.r.o.

Kontrola by se měla provádět jak u starých, tak u nových vrtů. Například u čerpací zkoušky lze zjistit, zda vrt neovlivňuje okolní vodní zdroje. Předejde se tak zdlouhavým soudním sporům.

Z kontroly také vyplyne, jak s vrtem dlouhodobě hospodařit a pracovat. Zákazník se tak dozví, zda je potřeba vytvořit další záchytnou nádrž či zda může s vodou i napouštět bazén a zalévat.

Kontrola a zkouška vydatnosti je také potřeba v případě, že majitelé budou žádat o legalizaci studny.

Společnost Profivoda provádí kontroly u každého vrtu. Chrání tak nejen vlastní zdroj, ale i sousední.

zdroj: tvbydleni.cz