Když řešíte vodu – 7. díl – Jaké jsou nejčastější chyby u vrtané studny?

Stále více lidí si začíná uvědomovat problémy týkající se zdroje vody. Proto také přibývá nových studen a spousta domácností i firem se tak stává soběstačnými. Nejen, že se osamostatní, ale také hodně ušetří. Naštěstí už také existují firmy, které dovedou komplexně řešit vše, co se studen týká. Společnost PROFIVODA s.r.o. se zabývá komplexními vodohospodářskými službami – kopanými i vrtanými studnami od A do Z, čistírnami odpadních vod, ale i akumulací dešťové vody.  Řeší tak nejprve množství vody a následně i její kvalitu, zpracovává kompletní projektovou dokumentaci, provádí výkopové práce, veškeré stavební úpravy, dodává čerpací techniku pro čerpání vody i technologie zajišťující kvalitu vody, tzv. úpravny a filtrace vody.

Stavba studny není nic snadného. Často se může vyskytnout několik komplikací. Je potřeba proto těmto nepříjemnostem předcházet.

Lidé často zanedbávají výběr firmy, může se stát, že některé společnosti či stavaři špatně vypracují dokumentaci, kterou poté úřady nechtě akceptovat.

Další nepříjemností pak může být neprofesionální firma se zastaralou technikou.

Mnohdy se lidé také do kopání vrhají sami. Kvůli neznalostem ale mohou udělat spoustu chyb.

„Důležité je proto řešit komplexnost. Naši pracovníci proto zájemce seznámí už na začátku se všemi kroky, které bude potřeba udělat, tak aby vše proběhlo v naprostém pořádku a v souladu s legislativou,“ říká Pavel Bláha, provozně-obchodní ředitel společnosti Profivoda s.r.o.

„Neděláme jeden univerzální vrt pro každého, řídíme se jak rozpočtem, tak geologickým podložím, lokalitou i přítomností ostatních okolních vodních zdrojů. Není dobré dělat kompromisy. Důležitá je počáteční příprava a výběr kvalitní firmy, která udělá vše komplexně na klíč. Lidé tak předejdou tomu, že jim někdo zničí pozemek a voda nepoteče,“ říká Tomáš Josífek, provozně-technický ředitel společnosti Profivoda s.r.o.

zdroj: tvbydleni.cz